• In English
 • Ірина Верещук взяла участь у засіданні Політичного комітету Ради Україна-НАТО

  Віце-прем’єр-міністр – Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупорваних територій України Ірина Верещук взяла участь у засіданні Політичного комітету Ради Україна-НАТО.

  Засідання було присвячене гуманітарній ситуації в Україні. Захід пройшов у штаб-квартирі НАТО у Брюсселі вчора, 15 квітня.

  Під час виступу Віце-прем’єр-міністр зазначила, що на ситуацію в Україні впливає як військова, так і невійськова допомога. Тому не слід недооцінювати важливість останньої, особливо на прифронтових територіях.

  Посадовиця подякувала Альянсу за надану союзниками гуманітарну, фінансову та військову допомогу. Водночас вона наголосила на необхідності прискорення реалізації спільних із НАТО проектів допомоги та сталому фінансуванні.

  «В умовах війни гуманітарне реагування, раннє відновлення та інші засоби підтримання стійкості цивільного населення – це дуже важливо. Тому, окрім військових інвестицій, потрібні й соціальні, бо вони працюють лише разом. Але головне – це швидкість допомоги: мілітарної та немілітарної», – акцентувала Ірина Верещук.

  Союзники підтвердили готовність підтримувати Україну та надавати допомогу.

  Окрему увагу на засіданні приділили ситуації на тимчасово окупованих територіях України. Йшлося про примусову мобілізацію та паспортизацію населення на ТОТ, а також – депортацію до рф насамперед дітей та їхнє повернення.

  Союзники наголосили на необхідності притягнення росії до відповідальності за злочини, вчинені в Україні.

  Крім того, у межах візиту Віце-прем’єр-міністра до штаб-квартири НАТО відбулася її зустріч із заступником Генерального секретаря НАТО з питань політики та політики безпеки Борісом Руге.