• In English
 • Держрибагентство: Вилов водних біоресурсів збільшився на понад 32%
  Державне агентство рибного господарства України, опубліковано 16 квітня 2024 року о 16:18

  У I кварталі 2024 року загальний вилов риби та інших водних біоресурсів підприємствами рибної галузі України збільшився на 32,3% порівняно з аналогічним періодом 2023 року. Так, протягом січня-березня українські рибалки виловили понад 16,5 тис. тонн риби та інших водних біоресурсів. У 2023 році цей показник складав 12,5 тис. тонн.

  Зокрема, найбільше водних біоресурсів виловлено у районі дії Комісії зі збереження морських живих ресурсів Антарктики (CCAMLR). Там суднами під державним прапором України від початку року добуто 13 578 тонн антарктичного криля, що перевищило аналогічний минулорічний показник на 28,2%.

  Водночас промисловими рибалками у водоймах України виловлено 1261 тонну водних біоресурсів, що у понад два рази більше порівняно з відповідним періодом 2023 року. Основу вилову склали: карась сріблястий – 379 тонн, тюлька – 283 тонни, лящ – 257 тонн, тараня (плітка звичайна) – 114 тонн, плоскирка – 48 тонн, судак – 38 тонн, рослиноїдні види риб – 29 тонн та оселедець чорноморський – 22 тонни.

  Також за оціночними даними протягом січня-березня зріс на 11% і вилов товарної продукції аквакультури, який склав близько 365 тонн.

  Крім того, у визначених районах діяльності територіальних органів Держрибагентства працюють спеціальні товарні рибні господарства (СТРГ), що поєднують елементи аквакультури і промислового вилову. Всього від початку року в режимі СТРГ добуто 1 342 тонни водних біоресурсів. Це на 40% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

  «Започаткована в країні реформа рибної галузі наочно демонструє свою ефективність. Незважаючи на труднощі воєнного часу, наші підприємці нарощують обсяги вилову, збільшуючи асортимент корисної і необхідної населенню рибної продукції. Сподіваюся, що вже найближчим часом наша риба буде на столі у кожного українця», – зазначив т.в.о. Голови Держрибагентства Ігор Клименок.