• In English
 • Тарас Висоцький: В України є стратегічна потреба вирощувати бавовну

  Технології вирощування бавовника в Україні та можливість забезпечення насіннєвим матеріалом фермерів обговорили на семінарі «Вирощування нішевих культур» під головуванням першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства Тараса Висоцького.

  У заході взяли участь народні депутати України, представники Мінстратегпрому, Держпродспоживcлужби, Держрибагентства, Одеської обласної військової адміністрації, наукових установ, міжнародні фахівці та агровиробники.

  Як зазначив Тарас Висоцький, в України є стратегічна потреба вирощувати бавовну як сировину для імпортозаміщення, а також для переробки і забезпечення внутрішніх потреб. Зокрема, пропонується створити і розвивати бавовняний кластер в Одеській області. Тому важливо прийняти відповідний закон, який би дозволив завозити в Україну насіння бавовника для розвитку галузі.

  Учасники семінару також ознайомилися з досвідом вирощування бавовнику підприємцями Туреччини та США.

  Довідково

  Верховна Рада України прийняла за основу проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо поширення сортів бавовника в Україні» №10427-1. Документом передбачається спрощення процедур ввезення та обігу на території України сортів бавовнику, передусім на період воєнного стану. Також передбачається спрощення процедури державної реєстрації сорту бавовнику без проведення кваліфікаційної експертизи.