• In English
 • Ірина Садовська: Плани Мін’юсту у сфері державної реєстрації на 2019 рік є амбітними
  Міністерство юстиції України, опубліковано 18 лютого 2019 року о 17:56

  У 2019 році планується продуктивна робота. Зокрема, це відкриття півсотні Open space та початок роботи оновленого Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань. Про основні напрямки роботи системи державної реєстрації повідомила заступник Міністра юстиції України з питань державної реєстрації Ірина Садовська під час звіту «Мін’юст та міжнародні партнери – втілюємо зміни разом. Результати 2018 року».

  Міністерство юстиції України разом з міжнародними партнерами провели звітну конференцію за результатами роботи у 2018 році та окреслили основні напрямки на 2019 рік. «Наші кроки у сфері державної реєстрації на 2019 рік є досить амбітними», – повідомила Ірина Садовська.

  «Перше, що хочу зазначити, це відкриття 51 офісу Оpen space в обласних та районних центрах. Цього року ми розширюємо географію мережі «прозорих офісів». Доступність до якісних послуг повинна бути в кожного громадянина нашої держави. До слова, у 2018 було відкрито 25 таких центрів європейського зразка. Беззаперечно, ефективність роботи Оpen space є високою, адже необхідні документи громадяни отримують за 10-30 хвилин», – наголосила заступник Міністра.

  Наступний важливий напрямок роботи – це запровадження тестів для державних реєстраторів.

  «19 лютого відбудеться перше тестування для реєстраторів, які відключені від реєстрів, і тих, хто планує здійснювати реєстраційну діяльність вперше. І тут я хочу подякувати проекту ЄС «Право-Justice» за допомогу в розробці тестових запитань. На перше тестування ми запросили журналістів, впевнена, що всі сумніви у непрозорості проведення іспитів будуть спростовані», –наголосила Ірина Садовська.

  Також у цьому році планують і новації у сфері нотаріату. «Безперечно, ми плануємо перейти до е-нотаріату. Це така довготривала перспектива, початок якої ми, сподіваюсь, закладемо цього року. Ми йдемо в онлайн», – наголосила заступник Міністра.

  Окрім того, цього року розпочне роботу оновлений Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. «Головна його новація, на мою думку, полягає в тому, що в реєстрі в обов’язковому порядку будуть вказуватись кінцеві бенефіціари юридичних осіб. Це, без сумніву, буде одним із факторів підвищення України в рейтингу Doing business.

  Також у 2019 році відбудеться запуск автоматичного обміну даних між реєстрами Мін‘юсту та Єдиним державним реєстром судових рішень.

  «З нашої сторони все підготовлено до запуску, чекаємо на відповідні кроки з боку Державної судової адміністрації», – підкреслила Ірина Садовська.