• In English
 • Олена Сукманова: У 2018 році в сфері державної реєстрації Мін’юст зробив акцент на автоматизації процесів
  Міністерство юстиції України, опубліковано 18 лютого 2019 року о 17:51

  У сфері державної реєстрації у 2018 році Мін’юст зробив акцент на автоматизації та технічному унеможливленню порушень вимог законодавства. Про це перший заступник Міністра юстиції Олена Сукманова сказала під час конференції, присвяченої підсумкам роботи на 2018 рік «Мін’юст та міжнародні партнери – втілюємо зміни разом».

  «Тема державної реєстрації – це адміністративні послуги, які супроводжують людину протягом усього життя. Ми реєструємо новонароджену дитину, реєструємо шлюб, реєструємо придбану квартиру чи бізнес. У минулому році ми сконцентрувалися на тому, щоб ця система працювала незалежно від наявності людського фактора у вигляді певного чиновника», – сказала Олена Сукманова.

  За її словами, у 2018 році запрацював автоматичний обмін даними між реєстрами Мін’юсту та реєстром державного земельного кадастру, який прибрав проблему подвійної реєстрації договорів оренди земельних ділянок. «У цьому році ми плануємо запустити такий же автообмін з державним судовим реєстром, щоб запобігти перереєстрації прав власності на підставі підробних чи неіснуючих рішень суду», – зазначила перший заступник Міністра.

  Вона також нагадала, що у 2018 було кардинально реформовано сферу державної реєстрації актів цивільного стану. «В усіх областях ми відкрили Open space – сучасні офіси, які надають послуги в форматі єдиного вікна. Ці центри продемонстрували, що ДРАЦС можуть працювати абсолютно на європейському рівні», – наголосила Олена Сукманова.

  Окрім того, за її словами, у 2018 році за допомогою наших партнерів з «PRAVO-Justice» Мін’юст вперше провів іспит нотаріусів без впливу людського фактора на його результати. «Це був абсолютно автоматизований іспит, коли людину оцінював виключно комп’ютер. А буквально завтра у нас починається перший іспит для реєстраторів, який буде проводитися за такими ж стандартами, як і для нотаріусів, тобто без жодного суб’єктивного фактора, – повідомила перший заступник Міністра. – Я сподіваюся, що цей іспит стане ще одним доказом того, що всі наші реформи є незворотними і йдуть абсолютно технічним шляхом», – підсумувала Олена Сукманова.

  Вона також подякувала всім міжнародним партнерам за співпрацю.