• In English
 • Світлана Глущенко: У 2018 році ми суттєво покращили основні показники роботи Державної виконавчої служби
  Міністерство юстиції України, опубліковано 18 лютого 2019 року о 18:01

  У 2018 році органам Державної виконавчої служби вдалося досягти суттєвих результатів по основних показниках роботи, які вимірюються у конкретних цифрах. Про це повідомила заступник Міністра юстиції з питань виконавчої служби Світлана Глущенко під час звітного заходу Міністерства юстиції «Мін‘юст та міжнародні партнери – втілюємо зміни разом. Результати 2018».

  «Зокрема, що стосується соціально незахищених категорій осіб, то результати справді вражають. Ми практично подвоїли суму стягнутих аліментів у порівнянні з попереднім роком і змогли відстояти економічні права 555 тисяч діточок, стягнувши на їхню користь 4,6 млрд грн аліментів. Також ми захистили трудові права наших громадян, стягнувши понад 460 млн грн з недобросовісних роботодавців на користь 38 тисяч працівників», – зазначила Світлана Глущенко.

  За словами заступника Міністра, покращилися і показники стягнутих коштів на користь державного бюджету, зокрема, у 2018 році сума збільшилася на 310,8 млн грн, або 23,5% у порівнянні з 2017 роком.

  «Крім цього, що є надзвичайно важливо, зростає показник фактичного виконання судових рішень. Його зростання – це наша основна мета, і у 2018 році фактично виконано 40,3% від завершених виконавчих проваджень, а це на 16,5% більше, ніж у 2017 році», – підкреслила Світлана Глущенко.

  Заступник Міністра зауважила, що, крім кількісних показників, про ефективну роботу органів ДВС свідчать і вагомі якісні показники, зокрема, у 2018 році розроблено та впроваджено Паспорт реформи системи виконання судових рішень; спрощено умови доступу до професії державного виконавця та розширено повноваження державних виконавців; посилено заходи впливу на боржників; підвищено кваліфікаційний рівень працівників органів ДВС; запроваджено систему регулярних перевірок всіх органів Державної виконавчої служби; запроваджено технічну можливість отримання сторонами виконавчого провадження інформації через онлайн-кабінети, а також здійснення боржниками оплати боргів через термінали та в онлайн-режимі за допомогою QR-code; забезпечено реалізацію експериментального проекту у сфері примусового виконання рішень і відкриття чотирьох офісів «Центр виконання рішень» у Дніпропетровській, Луганській, Сумській та Одеській областях; Кваліфікаційною комісією приватних виконавців проведено 21 кваліфікаційний іспит та здійснено 151 перевірку діяльності приватних виконавців, та низка інших.

  «На виконання Паспорта реформи системи примусового виконання рішень у 2019 році заплановано розробити нові інструменти та систему мотивації для добровільного виконання рішень; автоматизувати процес документообігу та вчинення виконавчих дій; автоматизувати та вдосконалити облік коштів виконавчого провадження та зняття арештів з майна та коштів боржника; удосконалити законодавство, що стосується порядку допуску до професії приватного виконавця та роботи державного виконавця», – зауважила Світлана Глущенко.

  Крім цього, за словами заступника Міністра, планується розробити та запровадити систему комплексної підготовки та підвищення кваліфікації працівників органів Державної виконавчої служби; оптимізувати структуру органів Державної виконавчої служби; забезпечити працівників органів ДВС додатковими соціальними гарантіями та створити систему особистої безпеки державних виконавців; розробити критерії оцінки результативності роботи органів державної виконавчої служби; забезпечити функціонування центрів виконання рішень.

  «Ще одним важливим завданням на цей рік є для нас запровадження ефективної моделі контролю за роботою виконавців, у тому числі за дотриманням ними етичних правил та норм, та запровадження автоматизації статистичної звітності органів державної виконавчої служби», – резюмувала Світлана Глущенко.