«28 травня Міністерству у справах ветеранів виповнилося шість місяців. Ми – наймолодші в Уряді, що має як плюси, так і мінуси. За цей період відбулося становлення. Міністерство завершує нормативне перебирання на себе повноважень щодо адміністрування та отримання фінансування за окремими програмами», – зазначила Ірина Фріз і додала, що на все, що було зроблено за ці півроку, не було витрачено жодних бюджетних коштів.
Разом з тим варто зазначити, що команда Міністерства не втрачала час в очікуванні на фінансування, здійснюючи обсяг роботи, який можна було зробити без грошей держави та міжнародних донорів. В першу чергу йдеться про законодавчу роботу.
«Для того, щоб запустити нові програми, потрібні були зміни в численні нормативні акти. В чому нас підтримував Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман та члени Уряду», – зазначила Міністр у справах ветеранів та додала, що спільними зусиллями з Головою профільного Комітету Верховної Ради України у справах ветеранів та осіб з інвалідністю та народними депутатами провадили законодавчу роботу.
«Хочу подякувати Верховній Раді, де з розумінням поставилися до наших ініціатив і давали більшості з них «зелене світло». Ми вносили ініціативи і за підтримки та авторства народних депутатів подавали законопроекти для прискорення процесу їх розгляду та прийняття, деякі були подані раніше за моїм співавторством. Але всі ці зміни, хто б формально не виступав ініціатором, направлені на одне – формування нового правового поля та державної політики щодо ветеранів», – наголосила Ірина Фріз.
Одним із головних кроків було ухвалення Парламентом Закону «Про єдиний державний реєстр ветеранів». Ключовим завданням є якнайшвидша розробка реєстру ветеранів, його запуску та забезпечення функціонування і безпеки.
Слід наголосити, що деякі законопроекти ще знаходяться на розгляді, але зміни та реформи вже розпочато.
Міністерство у справах ветеранів будує чесний та відвертий діалог з ветеранською спільнотою через Раду ветеранів та Громадську раду при Міністерстві. Також розпочато співпрацю у кількох проектах.
«Ми боролися і продовжуємо боротися за прозорість у державній політиці щодо підтримки проектів громадських організацій ветеранів, створюємо цивілізовані умови спілкування та роботи», – констатувала Ірина Фріз та додала, що кількість зустрічей із ветеранами і волонтерами, представниками іноземних держав і спеціалістами IT, юристами і медиками велика і важлива, адже дає розуміти напрямки розв’язання багатьох питань.
Зокрема, за цей час було проведено 315 зустрічей з ветеранами та ветеранськими організаціями, здійснено 24 робочі поїздки. А також підписано 2 міжнародні меморандуми та 11 меморандумів про співробітництво з ОДА.
Також Міністр у справах ветеранів подякувала всім за довіру, підтримку, допомогу та рекомендації, сприяння та координацію дій.