• In English
 • Інтеграція України до європейського енергетичного ринку зміцнить Енергетичне Співтовариство, - Герман Галущенко
  Міністерство енергетики України, опубліковано 02 липня 2021 року о 19:11

  Міністр енергетики України Герман Галущенко взяв участь у неформальному засіданні Ради Міністрів Енергетичного Співтовариства.

  Він назвав масштабні стратегічні цілі, що стоять перед Україною в контексті розвитку енергетики.

  «Ми ставимо собі за мету інтеграцію енергетичних систем нашої держави до європейської енергомережі. Зараз для нас пріоритетом є синхронізація енергосистеми з ENTSO-E. Це вимагає одночасної системної роботи як щодо інфраструктури, так і щодо імплементації європейських норм та правил. Тільки так можна створити ефективний та збалансований ринок енергії. Також ми докладаємо зусиль, аби здійснити енергетичний перехід у нашій державі, поділяючи цілі Європейського зеленого курсу», - зазначив Герман Галущенко.

  Міністерство енергетики впевнене у широкому спектрі можливостей для співробітництва у цих напрямках. «І ми підтримуємо принцип спільних інтересів і солідарності у співпраці з Енергетичним Співтовариством», - зауважив Міністр енергетики.

  Він наголосив на тому, що інтеграція енергоринків України та ЄС – це взаємовигідний процес, який матиме вплив на енергетику всього регіону.

  «Інтеграція України до європейського енергетичного ринку зміцнить Енергетичне Співтовариство. Зближення енергетичного ринку України з ринком ЄС створить нові можливості для розвитку бізнесу. Крім того, це питання забезпечення енергетичної безпеки і для нашої держави, і для всього регіону», - підсумував Герман Галущенко. 

  Довідково

  Неформальні засідання Ради Міністрів Енергетичного Співтовариства проходять на щорічній основі. Участь у таких засіданням відбувається на рівні Міністрів – заступників Міністра з країн-учасниць Договору про заснування Енергетичного Співтовариства. Захід відбувається за участі представників Європейської Комісії та керівництва Секретаріату Енергетичного Співтовариства.