• In English
 • Міндовкілля та Світовий банк обговорили напрямки подальшої співпраці у сфері захисту довкілля

  Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський провів онлайн-зустріч з регіональним директором Світового банку у справах країн Східної Європи Арупом Банерджі, щоб обговорити пріоритетні питання у сфері захисту довкілля в України та напрямки подальшої співпраці.

  Роман Абрамовський сказав: "Ми раді поділитися зі Світовим банком інформацією про ініціативи Міндовкілля. Адже маємо значні напрацювання і багато планів у лісовій галузі, збереженні та відновленні біорізноманіття, підтримуємо законодавчі ініціативи для зменшення промислового забруднення та покращення якості атмосферного повітря. Дякуємо за співпрацю з Банком у питаннях запобігання та адаптації до кліматичних змін, лісової політики, охорони Чорного моря. Ми також були б раді розширенню співпраці і у сфері зменшення забруднення атмосферного повітря". 

  Міністр розповів про головні пріоритети роботи Міндовкілля. Серед них:

  • Запобігання та адаптація до зміни клімату. Україна на фінальних етапах прийняття оновленого Національно визначеного внеску до Паризької Угоди. Ми запустили систему моніторингу звітності і верифікації викидів парникових газів, працюємо над стратегією і планом дій у сфері адаптації до зміни клімату. 
  • Покращення якості атмосферного повітря. Тут вже запроваджені базові норми європейських директив про систему моніторингу та управління якістю повітря, але багато роботи попереду. 
  • Збереження та відновлення біорізноманіття. Міндовкілля працює над розширенням територій природно-заповідного фонду та збільшенням кількості нових заповідників. Торік створено 120 нових об’єктів ПЗФ, а загальна площа ПЗФ збільшилася на 26 тис. га. 

  Роман Абрамовський детально зупинився на реформі лісової галузі, ініціативі Президента України з озеленення країни та законопроекті «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо збереження лісів».

  "Міндовкілля очікує на схвалення Верховною Радою України законопроекту щодо збереження самосійних лісів та територій, важливих для біорізноманіття. Адже він необхідний для встановлення правових та організаційних засад ідентифікації та збереження самосійних лісів, спрощення та стимулювання процедури лісорозведення, забезпечення збереження лучних та степових ділянок і відображення таких даних у земельному кадастрі", - сказав він.

  Аруп Банерджі висловив свої міркування щодо пріоритетних реформ у сфері захисту довкілля: "Світовий Банк готовий підтримувати ініціативи Міндовкілля. Для нас цікаві напрямки запобігання та адаптації до кліматичних змін, збереження та відновленні лісів та покращення якості атмосферного повітря в Україні. Ми сподіваємося найближчим часом розпочати співпрацю у цих напрямках та організувати проектну підтримку України. Ми також вважаємо важливою політику України у сфері збереження та відновлення біорізноманіття. Нашою допомогою тут може стати залучення провідних міжнародних експертів до аналізу регуляторних ініціатив України у цій сфері. Ми будемо раді продовжити співпрацю та вже офлайн обговорити усе у Вільнюсі на Конференції з питань реформ".