• In English
 • Інформація про результати здійснення державного нагляду у сфері використання та охорони земель

  У період з 16 до 20 грудня 2019 року Управліннями з контролю за використанням та охороною земель, які діють у складі Головних управлінь Держгеокадастру в областях, здійснено 646 заходів державного контролю за використанням та охороною земель (у порівнянні з попереднім тижнем – -4; -1%), за результатами яких виявлено 244 порушення земельного законодавства (порівняно з попереднім тижнем – -103; -30%).

  За вказаний період нараховано шкоду, заподіяну внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву без спеціального дозволу загальною сумою 11 775 322 грн, (у порівнянні з попереднім тижнем – -28 880 309 грн; -71%). Серед них у добровільному порядку відшкодовано 642 055 грн (порівняно з попереднім тижнем – -216 908 грн; -25%).

  До органів прокуратури, органів досудового слідства направлено 19  (порівняно з попереднім тижнем – -23; -55%) матеріалів про порушення вимог законодавства, зокрема які містять ознаки злочинів.

  Протягом вказаного періоду найхарактернішими виявилися показники зі здійснення заходів державного контролю Головного управління Держгеокадастру в Одеській області. Зокрема, здійснено 19 заходів державного нагляду, за результатами яких виявлено 13 порушень земельного законодавства і нараховано шкоду, заподіяну внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням загальною сумою 2 394 496 грн, відшкодовано у добровільному порядку – 46 133 гривні.

  Найменшими є показники з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області. У такий спосіб, за тиждень здійснено 49 заходів державного контролю, за результатами яких виявлено 3 порушення земельного законодавства. Шкоду, заподіяну внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву без спеціального дозволу не нараховано, відшкодовано у добровільному порядку — 2 590 гривень.