• In English
 • Ігор Жданов: Залучення свідомої та професійно підготовленої молоді до державотворчих процесів – запорука швидких і якісних реформ
  Міністерство молоді та спорту України, опубліковано 17 грудня 2018 року о 16:40

  Молодь є рушієм важливих змін у розбудові демократичного суспільства. На цьому 17 грудня під час прес-конференції, присвяченої участі молоді в процесах реформування держави, наголосив Міністр молоді та спорту Ігор Жданов.

   «Молодь – це стратегічний ресурс держави, і питання його збереження гостро стоїть на порядку денному», – наголосив Міністр. За словами урядовця, вже розпочато роботу над майбутньою Стратегією молодіжної політики до 2030 року, яка має об’єднати зусилля всіх зацікавлених щодо вирішення молодіжних проблем.

  Мінмолодьспорту ставить перед собою завдання забезпечити реальні можливості молоді для  її розвитку та самоствердження. Важливо, що молодь готова долучатися до процесів реформування країни і вже активно бере в них участь, про що свідчать результати соціологічних досліджень – кожна п’ята молода людина вважає професію державного службовця привабливою.

  Міністр нагадав, що з метою популяризації державної служби та надання можливості молодим людям отримати потрібний досвід роботи Мінмолодьспорту спільно з національними та міжнародними партнерами ініційовано проект «Державотворець». У 2018 році свої заявки подали 600 молодих людей. Переможцями визначили 96 претендентів, які представляли 18 регіонів України.

  Участь молоді в процесах управління державними справами неможлива без належного розвитку молодіжної інфраструктури. З метою підтримки діючих молодіжних центрів та допомоги в розвитку нових утворено Асоціацію молодіжних центрів України за участі 42 представників молодіжних центрів.

  На забезпечення ефективної взаємодії спеціалістів державного та громадського сектору у молодіжній сфері спрямовано навчальну програму «Молодіжний працівник». Протягом 2018 року в рамках програми проведено 49 тренінгів за участю більше ніж 900 молодих людей. Загалом за результатами реалізації програми з 2014 року було підготовлено понад 1500 фахівців з молодіжної роботи.

  Міністерство долучається й до розвитку громадянської активності. Саме на це спрямовано конкурс проектів, розроблених молодіжними та дитячими громадськими організаціями, який щорічно проводить Мінмолодьспорту.

  «У 2018 році фінансову підтримку отримали 52 проекти, до участі в яких залучено близько 810 тис. молодих людей. Найближчим часом відбудеться чергове засідання конкурсної комісії з розподілу коштів на 2019 рік. Окрім того, Міністерство вперше провело конкурс проектів для проведення заходів національно-патріотичного виховання: фінансову підтримку отримали 28 проектів», – відзначив Міністр.

  «Демократичні перетворення в нашій країні можливі лише за умови активного молодіжного сприяння, участі молоді в процесах реформування системи управління і розвитку держави. Залучення свідомої, активної та професійно підготовленої молоді до державотворчих процесів є пріоритетною складовою швидких і якісних реформ в Україні», – наголосив Ігор Жданов.

  Участь у заході взяли заступник Міністра молоді та спорту України Олександр Ярема, директор Державного інституту сімейної та молодіжної політики Ірина Пєша, представник секретаріату Комітету ВРУ з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму Денис Губашов, представники молодіжних громадських організацій.