• In English
 • Ігор Петрашко зустрівся з турецьким візаві у рамках візиту Президента України до Туреччини

  Сьогодні, 16 жовтня, у м. Стамбул у рамках робочого візиту Президента України Володимира Зеленського до Турецької Республіки відбулась зустріч Міністра розвитку економіки, торгівлі та  сільського господарства України Ігоря Петрашка з Міністром торгівлі Турецької Республіки Рухсар Пекджан.

  Сторони обговорили подальший розвиток двостороннього торговельно-економічного та інвестиційного співробітництва в умовах поширення пандемії COVID-19.

  “Турецька Республіка - стратегічний партнер України. За результатами 2019 року Туреччина посіла перше місце за товарообігом серед країн Близькосхідного регіону. Нинішній непростий рік вже вніс свої корективи, тому є необхідність у нарощуванні нашого товарообігу і його диверсифікації”, - прокоментував Міністр Ігор Петрашко.

  Крім  цього, зустріч стала черговим вагомим підґрунтям для продовження сторонами переговорного процесу з  укладення угоди про вільну торгівлю між Урядом України та Урядом Турецької Республіки. Сторони підтвердили свою зацікавленість в укладенні взаємовигідної угоди про  вільну торгівлю та готовність до конструктивного діалогу з  узгодження питань доступу до ринків товарів та послуг.

  Довідково

  Тенденції 2020 р.: за 7 місяців торгівля склала $2,58 млрд (↓ на 0,7 %), у т. ч. експорт товарів з України до Туреччини склав $1,31 млрд (↓ на 14,2 %), імпорт турецьких товарів в Україну склав $ 1,27 млрд (↑ на 18,6 %).