• In English
 • Ігор Петрашко: “Інвестняні” - це пільги і для іноземних, і для українських інвесторів

  Незалежно від того, який інвестор – український чи іноземний, – він може скористатися спеціальними преференціями відповідно до закону про «інвестняні». Пільги діють для інвестицій, які перевищують 20 млн євро. Про це розповів Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко в інтерв'ю журналу «Кореспондент».

  «Я вважаю, що треба відійти від терміну «іноземний інвестор». Якщо він інвестує, немає різниці, вітчизняний він чи іноземний. Він однаково інвестує в країну, створює робочі місця, і для нього будуть всі ці пільги», - пояснив Міністр.

  У напрямку «інвестиційних нянь» планується закінчити у першому півріччі 2021 року роботу із формування підзаконних актів і до кінця року отримати перші заявки на супровід інвестиційних проектів.

  «Я сподіваюсь, що таких заявок до кінця року буде до сотні. Більше того, я очікую, що в 4 кварталі цього року у нас вже будуть підписані перші договори щодо «інвестиційних нянь», - додав Ігор Петрашко.

  Також Міністр проінформував про плани щодо концесій та індустріальних парків.

  Загалом планується створення п'яти індустріальних парків у Житомирській, Рівненській і Тернопільській областях. Крім того, у 2021 будуть реалізовуватися такі проекти, як, наприклад, «Азовакваінвест» у Маріуполі, будівництво інфраструктури індустріального парку «Житомир-Схід» у м. Житомирі, будівництво автомобільної дороги до індустріального парку «Мироцьке» та ін.

  Щодо концесій із проектів, які вже на опрацюванні, - це 2 нові проекти в порту «Чорноморськ». Також у Верховній Раді вже зареєстровано законопроект про довгострокові фінансові зобов'язання, який при схваленні дасть можливість розпочати великі концесійні проекти.