• In English
 • Ігор Клименко: За півтора місяця мобільні групи з протидії домашньому насильству винесли 1200 термінових заборонних приписів
  Національна поліція України, опубліковано 06 листопада 2019 року о 15:41

  За півтора місяця мобільні групи з протидії домашньому насильству винесли 1200 термінових заборонних приписів. Про це сьогодні, 6 листопада, повідомив Голова Національної поліції України під час передачі службових автомобілів для цих груп. Участь у заході взяли заступник Міністра внутрішніх справ України Катерина Павліченко та міжнародні партнери.

  За словами Ігоря Клименка, тільки у цьому році до поліції звернулися більше 100 тисяч осіб, які потерпали від домашнього насильства, із них 1400 – це діти. Відтак, маючи службовий транспорт, поліцейські зможуть ще більш оперативно реагувати на такі повідомлення та своєчасно приходити на допомогу.

  Голова Нацполіції зауважив, що цей проект почав функціонувати у вересні 2019 року. 37 мобільних груп впродовж півтора місяця здійснили 7000 виїздів на повідомлення про факти домашнього насильства, склали 2000 адміністративних протоколів, провели 3000 превентивних заходів і винесли 1200 термінових заборонних приписів. Відтак у наступному році заплановано ввести в дію такі мобільні патрулі у всіх містах, які мають населення більше 50 тисяч.

  «Їхнє завдання одне – прибувати на факти сімейного насильства, працювати з іншими службами для того, щоби жоден кривдник, жоден тиран не уникнув покарання. Наша головна мета – щоби кожен громадянин, який потерпає від домашнього насильства, довіряв поліції, довіряв державі і знав, що діє закон», – наголосив глава Нацполіції.

  Заступник Міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко наголосила, що основним завданням правоохоронців є створення безпечного середовища, в якому кожен буде відчувати себе захищеним від будь-яких загроз.

  «Домашнє насильство – це явище, яке зазвичай замовчують, про яке соромно говорити. І наше з вами основне завдання – зробити це явище видимим. Створити середовище з нульовою толерантністю, нульовою терпимістю до нього, забезпечити невідворотність покарання і, найголовніше, забезпечити такі механізми реагування, які без остраху дозволять повідомляти про нього. Сьогодні мобільні групи з протидії домашньому насильству вже показують свою ефективність. Ми будемо працювати над тим, щоб зробити їх більш дієвими», – сказала Катерина Павліченко.

  Глава Нацполіції Ігор Клименко зазначив, що працівники мобільних груп пройшли жорсткий відбір та ґрунтовне навчання. Відтак він висловив вдячність міжнародним партнерам – представникам ОБСЄ, Фонду народонаселення ООН та Консультативній місії Європейського Союзу за допомогу в організації навчання поліцейських та в матеріально-технічному забезпеченні.

  Посол, координатор проектів ОБСЄ в Україні, Генрік Вілладсен зазначив, що протягом останніх років з’явилися зрушення у розумінні того, як зробити видимою проблему домашнього насильства: «Проблема гендерно зумовленого насильства, зокрема домашнього насильства, має значні наслідки як для окремої людини, так і довгострокові наслідки для суспільства загалом. Хочу наголосити, що захист гідності та прав на життя без насильства має стояти на першому місці».

  Заступник представника Фонду ООН у галузі народонаселення Павло Замостьян сказав, що інвестиції у справу запобігання насильства – це інвестиції у життя та здоров’я громадян: «Ми дуже раді підставити плече і працювати разом з міжнародними організаціями, з партнерами з Національної поліції, МВС, щоби налагодити роботу спочатку з розробки законодавства, потім його впровадження і допомогти у розвитку груп реагування. Переконаний, що досвід України у впровадженні таких груп реагування будуть вивчати наші партнери з Європи та інших країн».

  Старший радник з питань правової реформи Консультативної місії Європейського Союзу (КМЄС) Вероніка Крісткова повідомила, що у своїй роботі КМЄС та поліція роблять акцент на побудові ефективної системи протидії та запобіганню насильству: «Ми вже провели низку тренінгів для поліції та підготували тренерів. Вважаємо, що це співробітництво є дуже важливим для запобігання домашньому насильству. Завдяки роботі мобільних груп жертви насильства змінять своє ставлення і будуть більше довіряти працівникам поліції».

  Окрім того, під час заходу керівники Міністерства внутрішніх справ та Національної поліції нагородили кращих працівників груп реагування на факти вчинення домашнього насилля, які з 2017 року працюють у цьому напрямку.

  Нагадаємо, на Буковині упродовж двох тижнів українські та американські поліцейські обмінювалися досвідом у протидії домашньому насильству.

  Також раніше повідомлялося, що у Нацполіції обговорили питання імплементації закону про запобігання домашньому насильству.