• In English
 • Герман Галущенко та посол Японії обговорили питання ядерної і радіаційної безпеки та впровадження інновацій в енергетичному секторі України
  Міністерство енергетики України, опубліковано 25 січня 2023 року о 22:14

  Сьогодні, 25 січня 2023 р., під час зустрічі Міністра енергетики України Германа Галущенка з Надзвичайним і Повноважним послом Японії в Україні Мацудою Кунінорі сторони обговорили питання ядерної та радіаційної безпеки на Запорізькій АЕС, поточні потреби енергетичного сектору України в умовах постійних атак росії на об’єкти енергетики та двосторонню співпрацю з відновлення і відбудови енергосектору нашої держави на основі новітніх технологій.

  Герман Галущенко поінформував пана посла про початок роботи місій Міжнародного агентства з атомної енергії на всіх українських АЕС. Він наголосив, що безпосередня присутність представників МАГАТЕ на українських станціях дозволить оцінити зсередини усю небезпеку і загрози ядерній та радіаційній безпеці, що несуть собою постійні обстріли росією українських енергетичних об’єктів.

  Міністр підкреслив, що своїми діями в Україні росія порушує всі 7 базових принципів ядерної і радіаційної безпеки і мусить понести за це відповідальність. 

  “Цивілізований світ мусить об’єднати зусилля та запровадити санкції проти російської атомної промисловості, відмовившись від співпраці з “росатомом”, який покриває акти ядерного тероризму рф”, - наголосив він.

  Мацуда Кунінорі своєю чергою підкреслив, що питання забезпечення ядерної і радіаційної безпеки є дуже вагомими для його країни, і Японія готова до поглиблення співпраці з Україною в цьому напрямку. 

  Герман Галущенко подякував пану послу за постійну допомогу, яку Уряд Японії надає Україні, особливо щодо постачання енергетичного обладнання та матеріалів.

  Міністр наголосив, що Україна розпочинає відновлення та розвиток енергетики на основі найсучасніших технологій та з урахуванням всіх ризиків та небезпек від злочинних дій країни-агресора. 

  "Ми вже працюємо над децентралізацією нашої енергосистеми, що зробить її більш стійкою. Одним із швидких рішень в цьому напрямі є розвиток відновлюваної енергетики", - розповів він.

  Сторони обговорили участь японської сторони у проектах з відновлення українського енергетичного сектору на основі новітніх технологій, зокрема, співпрацю у будівництві малих модульних реакторів та спільну реалізацію водневих проектів.

  "За цим майбутнє. Ми відкриті для активної співпраці у сфері будівництва малих модульних реакторів і маємо значний потенціал для реалізації водневих проектів. Україна має професіоналів та технічні можливості, які дозволять нам стати одним із лідерів у цих інноваційних напрямах", - наголосив Герман Галущенко.