• In English
 • Герман Галущенко обговорив з Кадрі Сімсон та Йозефом Сікелою збільшення експорту електроенергії з України до ЄС
  Міністерство енергетики України, опубліковано 09 вересня 2022 року о 17:34

  Міністр енергетики України Герман Галущенко напередодні надзвичайного засідання Ради з питань транспорту, телекомунікацій та енергетики ЄС провів консультації з Кадрі Сімсон, єврокомісаром з питань енергетики, та Йозефом Сікелою, міністром промисловості і торгівлі Чехії, яка зараз головує в Раді ЄС.

  Сторони обговорили питання збільшення обсягів експорту електроенергії з України до країн Європи. Кадрі Сімсон та Йозеф Сікела запевнили у підтримці України у цьому питанні.

  «Збільшення експорту електроенергії з України сприятиме зменшенню цін на цей товар у європейських країнах, адже зараз Європа потерпає від різких стрибків ціни на електроенергію. Водночас, надходження від експорту допоможуть Україні стабілізувати внутрішній ринок електроенергії. Україна має значний експортний потенціал», - наголосив Міністр.

  Він також закликав підтримати демілітаризацію Запорізької АЕС, яка повинна бути повернута під повний контроль української влади та її легітимного оператора.

  Сьогодні в ході засідання Ради Кадрі Сімсон закликала учасників підтримати пропозицію звернутися до ЕNTSO-E щодо пришвидшення покрокового збільшення торгівлі електроенергією з Україною, з урахуванням обов‘язку ЕNTSO-E стосовно забезпечення стабільності і безпеки роботи енергосистеми Європи.

  За словами єврокомісара, збільшення експорту є взаємовигідним процесом для України і Європи.

  У висновках за результатами надзвичайного засідання вказано, що європейські міністри підтверджують свою відданість зміцненню енергетичної співпраці з Україною, зокрема, в контексті взаємовигідної торгівлі електроенергією.

  Герман Галущенко подякував європейським партнерам за політичну підтримку. «Для нас дуже важливо відчувати надійне плече європейської спільноти. І ми так само готові підтримувати наших партнерів», - зазначив Міністр.