• In English
 • Затверджено проект Концепції державної санкційної політики
  Міністерство економіки України, опубліковано 09 вересня 2022 року о 17:05

  Міжвідомча робоча група з питань реалізації державної санкційної політики під головуванням Першого віце-прем’єр-міністра України – Міністра економіки Юлії Свириденко на засіданні 9 вересня розглянула та погодила проект Концепції державної санкційної політики.

  Концепція передбачатиме більш системний, зважений та стратегічний підхід до санкційної політики, зокрема і відносно осіб, причетних до розв’язання війни росії проти України та створення загроз національній безпеці.

  «Розроблений та запропонований нашою групою проект Концепції передбачає більш системний, зважений та стратегічний підхід до формування та реалізації санкційної політики, - зазначила Юлія Свириденко. - Санкції – дуже потужний інструмент. За правильного використання він дає саме ті результати, яких від нього очікують. Дотепер санкційна політика України будувалася переважно на оперативному реагуванні на виклики. Що теж правильно та потрібно. Але санкції можуть давати більший ефект за умови системного підходу шляхом середньострокового та довгострокового планування. Санкції – інструмент не лише реагування, а й упередження. Саме така філософія закладена в Концепцію. На наше переконання, санкції мають стати найбільш вагомим та дієвим інструментом впливу на іноземні держави, юридичних та фізичних осіб, які зокрема причетні до розв’язання війни росії проти України, завдають шкоди національним інтересам України, несуть загрозу національній безпеці нашої держави».

  Проект Концепції державної санкційної політики буде направлений на розгляд РНБОУ для прийняття рішення про її схвалення, яке в подальшому буде введено у дію Указом Президента України.

  Нагадаємо, Міжвідомча робоча група з питань реалізації державної санкційної політики була створена рішенням Кабінету Міністрів від 30 серпня. До її складу входять представники різних міністерств, Офісу Президента України, Апарату РНБОУ, правоохоронних, розвідувальних та інших державних органів і відомств.

  За результатами роботи групи Уряд вже затвердив пропозиції щодо санкцій стосовно «Росатому» та пов’язаних/афілійованих з компанією фізичних та юридичних осіб.