• In English
 • Герман Галущенко на зустрічі з бізнесом: стабільне електропостачання в умовах війни – один з ключових пріоритетів Міненерго
  Міністерство енергетики України, опубліковано 20 липня 2023 року о 17:37

  Держава робить усе можливе для надійного забезпечення споживачів та промислових об’єктів електроенергією. Водночас за можливості, бізнес має подбати про автономне живлення, щоб передбачити надзвичайні ситуації, які можуть виникати в умовах воєнних дій. Про це Міністр енергетики України Герман Галущенко сказав під час зустрічі з представниками Європейської Бізнес Асоціації.

  Очільник Міненерго наголосив, що внаслідок атак агресора постраждала значна частина енергетичної інфраструктури України. Наразі ведеться наймасштабніша за всю історію незалежності ремонтна кампанія для відновлення енергетичних об’єктів. Очікується, що наступного опалювального сезону ворог продовжить атаки на енергетичний сектор, включно з газовою інфраструктурою.

  Герман Галущенко запевнив, що Міненерго докладає максимальних зусиль, аби відновити якомога більшу кількість об’єктів генерації і передачі та забезпечити електропостачання протягом найкритичнішого, зимового періоду.

  «Ведуться також роботи над посиленням фізичного захисту енергооб’єктів. Але треба чесно визнавати, що ми живемо в умовах війни. І якщо за цих умов у вас є можливість мати резерв, наприклад, забезпечити підприємства автономними генераторами, то перестрахуйте себе. Ми робимо все, щоб цей резерв не знадобився, але якщо він знадобиться – нехай він у вас буде», - зазначив Міністр.

  Окремо він акцентував на важливості заходів з децентралізації генерації електропостачання, розвитку відновлюваних джерел енергії та розподіленої генерації, яка закладена в основи Енергетичної стратегії України до 2050 року.

  Міністр також говорив про інтеграцію українського та європейського енергетичного ринку. Він підкреслив інтерес інвесторів до України.

  «Енергетичні компанії точно хочуть інвестувати в нас уже зараз, - сказав він. - В Україні унікальне поєднання великої території та фахових людей. У нас є перспективи відразу після перемоги стати енергетичним хабом Європи. Тим більше, що навіть до війни 60 відсотків нашої енергетики були декарбонізованими та відповідали європейському тренду на виробництво чистої енергії. А після війни ми плануємо збільшити наші можливості з виробництва зеленої енергії».

  Також на зустрічі обговорювалося створення і функціонування в Україні ринку водневих технологій і біогазів.