• In English
 • Харківські аудитори за результатами проведеного у І півріччі моніторингу установили порушень за процедурами закупівель вартістю понад 1,6 млрд грн
  Державна аудиторська служба України, опубліковано 06 серпня 2020 року о 11:54

  Фахівцями Північно-східного офісу Держаудитслужби, упродовж І півріччя 2020 року проведено моніторинг 194 процедур закупівель загальною вартістю 1,7 млрд грн.

  За результатами зазначеного моніторингу встановлено порушень за 187 процедурами закупівель (у 96% від загальної кількості) загальною вартістю 1,6 млрд грн, з яких за 149 процедурами закупівель ̵ на загальну вартість 1,5 млрд грн, установлено порушення законодавства в частині не відхилення тендерних пропозицій учасників, які не відповідали вимогам тендерних документацій замовників.

  Через виявлені порушення відмінено торги та розірвано договори за 15 процедурами закупівель очікуваною вартістю 350 млн грн.

  На теперішній час деякі замовники за результатами проведеного раніше моніторингу вжили заходів шляхом відміни процедури закупівлі, а саме: КНП Харківської обласної ради «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» відмінено процедуру закупівлі загальною очікуваною вартістю 2,4 млн грн та КП «Зміїв-сервіс» відмінено  процедуру закупівлі загальною очікуваною вартістю 2,2 млн грн.

  За результатами проведеного моніторингу процедур закупівель впродовж січня - червня 2020 року 2 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності за порушення законодавства про закупівлі.

  Окрім того, впродовж I півріччя 2020 року проведено три перевірки публічних закупівель. За результатами перевірки закупівель у Вовчанській міській раді замовником розірвано договір, який укладений за результатами торгів, проведених з порушенням вимог законодавства на загальну суму 3,5 млн грн.

  Розглянуто 124 звернення від громадських організацій, учасників процедур закупівель та правоохоронних органів з питань порушень законодавства у сфері публічних закупівель.