• In English
 • Група експертів НАТО спільно з українськими держслужбовцями підбили підсумки консультацій із розбудови системи національної стійкості України
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 21 лютого 2019 року о 19:07

  На заключній сесії консультацій із розбудови системи національної стійкості України Група експертів консультативної підтримки НАТО зробила попередні висновки та озвучила власні оцінки. Зокрема, керівник Групи Хасіт Танкей зазначив, що Україна має значний рівень національної стійкості за усіма напрямами в межах семи базових вимог НАТО, а також володіє потужними можливостями реагування на кризи на оперативно-тактичному рівні. Водночас є необхідність удосконалення координації на стратегічно-операційному рівні. «В умовах гібридної війни прогалини міжвідомчої координації створюють вразливі місця. Відтак є ще над чим працювати», – підкреслив Хасіт Танкей.

  Начальник Управління з питань співробітництва з НАТО Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції Олексій Генчев подякував від імені Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванни Климпуш-Цинцадзе групі експертів консультативної підтримки НАТО та учасникам консультацій з української сторони за цінний внесок у розбудову системи національної стійкості України. «Переконаний, що сьогоднішня оцінка та рекомендації, які отримаємо зі сторони НАТО, закладуть основу для системної, комплексної і, знову наголошую, – спільної, скоординованої роботи над системою стійкості», – підкреслив Олексій Генчев.

  Також він зазначив, що під час консультацій було розглянуто низку важливих питань, зокрема, щодо формування законодавчого поля системи стійкості, перехід від внутрішньовідомчої до міжвідомчої роботи, проведення регулярних навчань для держслужбовців, а також узгодження розрізнених процедур та планів. Найближчим часом буде створено міжвідомчу робочу групу, яка працюватиме над реалізацією цих важливих завдань, додав він. «Досвід і знання, якими ділилися учасники консультацій з експертами Групи, мають величезну цінність не лише у контексті співпраці з Альянсом, а і в налагодженні горизонтальних зв’язків між відомствами. Це та основа, на якій ми можемо і повинні створити ефективний, дієвий механізм», – наголосив Олексій Генчев.

  Своєю чергою Голова представництва НАТО в Україні Александер Вінніков сказав, що цьогорічні консультації – дуже своєчасна і надзвичайно важлива ініціатива. «Україна є найближчим партнером НАТО і першою нацією, яка ініціювала візит Групи експертів консультативної підтримки Альянсу для розбудови національної системи стійкості. Це надзвичайно важливий перший крок і для України, і для сторони НАТО», – підкреслив Александер Вінніков.

  Довідково

  Із 19 лютого упродовж трьох днів понад 70 українських держслужбовців із 24 державних відомств взяли участь у спільних консультаціях щодо розбудови системи національної стійкості із Групою експертів НАТО. Цей захід є першим у такому форматі та має на меті створити єдину систему міжвідомчої координації, підготувати правову основу для функціонування національної системи стійкості (через відповідні стратегічні документи та рішення), а також підготувати висококваліфікованих фахівців із питань розбудови системи національної стійкості.

  Група експертів НАТО спільно з українськими держслужбовцями підбили підсумки консультацій із розбудови системи національної стійкості України Група експертів НАТО спільно з українськими держслужбовцями підбили підсумки консультацій із розбудови системи національної стійкості України Група експертів НАТО спільно з українськими держслужбовцями підбили підсумки консультацій із розбудови системи національної стійкості України