• In English
 • Торік на виконання вимог міжнародних партнерів у сферах захисту та карантину рослин встановлено понад 4 тис. вільних ділянок

  Відповідно до затверджених планів роботи на 2018 рік та з метою виконання вимог країн-партнерів України в міжнародній торгівлі у сферах захисту та карантину рослин (зокрема, КНР, Туреччини, країн-членів ЄС, ЄЕС та інших) державні фітосанітарні інспектори провели обстеження на площі понад 3,2 млн га, у тому числі щодо виявлення карантинних видів організмів – 1,6 млн га. Про це повідомив директор департаменту фітосанітарної безпеки, контролю у сфері насінництва і розсадництва Держпродспоживслужби Андрій Челомбітко.

  «За результатами обстежень у 2018 році ми маємо ситуацію щодо запровадження і скасування карантинних режимів, яка кардинально відрізняється від попередніх років. Завдяки тому, що було скасовано мораторій на перевірки, «картина» щодо виявлення карантинних та інших шкідливих організмів на сьогодні є об'єктивною», – наголосив Андрій Челомбітко.

  Зокрема, карантинні режими були запроваджені щодо 11 видів карантинних організмів. Площі під карантином збільшилися на понад 27 тис. га. Найбільше по західному кукурудзяному жуку та американському білому метелику. По 9 карантинних організмах відбулися скасування карантинних режимів на окремих площах, де вони раніше були запроваджені. Загальна площа, де були скасовані карантинні режими, – 22,3 тис. га. Найбільші площі скасування карантинних режимів зафіксовано по американському білому метелику та амброзії полинолистій.

  За словами директора Департаменту, все більше країн у своїх фітосанітарних вимогах передбачають умову ввезення продукції виключно з місць, вільних від карантинних та інших шкідливих організмів (Туреччина – щодо деревини, Китай – ячменю, Індонезія – цибулі, країни ЄС – насіння та пасльонових, країни Євразійського економічного союзу - сої, ячменю, кукурудзі, картоплі та іншим).

  Як наголосив Андрій Челомбітко, на початок 2019 року виконано фітосанітарні вимоги країн-партнерів та встановлені 4091 вільна ділянка, що майже в 30 разів перевищило тогорічні показники, на площі 221 тис. га, з метою здійснення експорту:

  ячменю до Китайської Народної Республіки,

  лісо- та пиломатеріалів до Республіки Туреччини,

  помідорів до країн Європейського Союзу,

  цибулі до Республіки Індонезія,

  сої та ячменю до країн Євразійського економічного союзу.

  Держпродспоживслужба продовжує роботу щодо розширення експортних ринків для вітчизняної сільськогосподарської продукції. Так, у 2018 році вжито заходів для можливості експорту вітчизняних яблук до Індії, лохини та черешні до Єгипту, поновлено експорт української пшениці до В’єтнаму.