• In English
 • Готуємо до оголошення нові концесійні конкурси, - Владислав Криклій
  Міністерство інфраструктури України, опубліковано 24 листопада 2020 року о 12:20

  Міністерство інфраструктури продовжує підготовку нових проектів державно-приватного партнерства (ДПП) у різних інфраструктурних галузях та активно готує до оголошення нові концесійні конкурси. Так, вже визначено компанію, яка перемогла за результатами тендеру на відбір консультантів для підготовки техніко-економічного обґрунтування (ТЕО) і конкурсної документації нового концесійного проекту в порту Чорноморська.

  «У рамках концесії поромної переправи у порту Чорноморська ми плануємо залучити від 150 млн грн інвестицій, які будуть спрямовані на модернізацію залізнично-поромного комплексу порту. За результатами тендеру на відбір консультантів для підготовки ТЕО проекту, який ми оголосили у серпні цього року, було визначено переможця – компанію «ЕРНСТ ЕНД ЯНГ». Очікуємо в найближчі терміни розробити необхідну документацію, щоб у першій половині наступного року оголосити сам концесійний конкурс», - зазначив Міністр.

  За словами Владислава Криклія, за кошти інвестора на об’єкті планується побудувати новий паркінг для вантажівок, термінал для пасажирів та водіїв і станцію техобслуговування для підготовки до продажу автотехніки. Також буде здійснено ремонт підйомного моста, заміну асфальту, встановлення системи відеонагляду на відкритих складах тощо.

  Крім цього, Мінінфраструктури активно готує до оголошення ще один конкурс в порту Чорноморська – концесію першого та контейнерного терміналів. Наразі вже відібрані юридичні та технічні консультанти для підготовки пре-ТЕО проекту. Їх робота буде профінансована Глобальним Інфраструктурним Фондом (GIF), який зголосився підтримати цей важливий для України проект. Планується на початку наступного року завершити розробку пре-ТЕО та перейти до ТЕО проекту, а сам концесійний конкурс провести в кінці 2021 року.

  Також міжнародними консультантами, залученими Групою Світового Банку, завершено попереднє техніко-економічне обґрунтування 6-ти пілотних ділянок доріг протяжністю 1400 км, які були відібрані для реалізації потенційних пілотних проектів ДПП у рамках Першої програми державно-приватного партнерства у дорожній галузі. Найближчим часом розпочнеться їх погодження із зацікавленими органами, після чого з наступного року стартує розробка ТЕО цих проектів. Дані автошляхи сполучають 10 областей України, де проживає понад 12 мільйонів жителів.

  Нагадаємо, раніше Уряд затвердив перелік пріоритетних для держави інвестиційних проектів на найближчі 3 роки. 40% цього списку склали масштабні проекти у галузі інфраструктури та транспорту.