• In English
 • Головне завдання Мінінфраструктури – поєднати українців за допомогою якісного сполучення
  Міністерство інфраструктури України, опубліковано 30 жовтня 2019 року о 14:32

  Міністр інфраструктури Владислав Криклій взяв участь у «Форумі єдності», який проходить сьогодні, 30 жовтня 2019 року, у місті Маріуполь. На Форумі присутні Президент України Володимир Зеленський, представники Уряду, громадських та благодійних організацій, міжнародні партнери, студенти.

  Владислав Криклій підкреслив, що головне завдання Міністерства інфраструктури – поєднати українців за допомогою якісного сполучення: «Ми працюємо для того, щоб люди могли дістатися один до одного швидко, комфортно та безпечно. Я їхав сюди трасою Запоріжжя – Маріуполь, 155 км якої зробили за 68 днів. За два попередні роки зробили 54 км. Ми хочемо за 5 років відновити 24 000 км доріг, а в 2020 – 4500 км».

  Міністр інфраструктури зазначив, що у 2020 році фінансування відновлення місцевих доріг Донеччини та Луганщини збільшиться на 50%: «Донецька область отримає з Дорожнього фонду 1 млрд 43 млн гривень, Луганська – 660 млн гривень. Окрім того, ми проводимо перемовини з ЄС щодо фінансування відновлення дороги Херсон – Маріуполь».

  Владислав Криклій наголосив, що увага Уряду прикута не тільки до сходу, а й до півдня України. «Крим – це Україна. І якщо наші громадяни тимчасово вимушені перебувати в окупації, це не означає, що наша держава не має піклуватись про них. Ми маємо піклуватись про них ще більше. Так, за дорученням Президента, у вересні ми почали розбудову КППВ «Чонгар» та Каланчак», і 15 листопада ці КПВВ вже працюватимуть», – зазначив очільник Міністерства.

  Міністр інфраструктури також наголосив, що Міністерство має на меті розвивати та відновлювати роботу регіональних аеропортів. За його словами, у 2020 році розпочнеться модернізація аеропорту Дніпра, а також залучення концесіонерів у регіональні аеропорти Чернівців, Білої Церкви, Запоріжжя та Херсона.

  Владислав Криклій зазначив, що не менша увага приділяється розвитку залізничного сполучення. «З 27 жовтня курсує додатковий потяг «Київ – Маріуполь». Тепер +10 000 пасажирів на місяць комфортно дістануться з Києва до Маріуполя і назад. Для того щоб подорож тривала менше 15 годин, ми плануємо збільшити пропускну спроможність залізничної лінії Запоріжжя – Маріуполь. Йдеться про покращення стану 320 км залізничної лінії та оновлення рухомого складу», – сказав Владислав Криклій.

  Міністр інфраструктури повідомив, що вже найближчим часом Укрзалізниця планує запустити сполучення: Лисичанськ – Одеса, Херсон – Ужгород та Запоріжжя – Івано-Франківськ. А з 8 грудня буде запущено новий потяг «Київ – Миколаїв – Херсон».

  Владислав Криклій також наголосив, що не менша увага приділяється відбудові мостів по всій Україні. За його словами, наразі ведуться переговори із МФО щодо відновлення мостів у Запоріжжі, Кременчуці та Миколаєві. «Окрім того, ми також співпрацюємо з китайською компанією «China Road and Bridge Corporation» щодо будівництва мосту через Дніпро у місті Запоріжжя. Разом з японським агентством JICA плануємо будівництво мостового переходу через річку Південний Буг у м. Миколаєві. Єдність – це дар, над яким треба разом працювати. Ми маємо будувати мости одне до одного», – наголосив Владислав Криклій.