• In English
 • Голова НАДС: Постраждалим від війни публічним службовцям виплатять від 200 тис. до 1 млн грн допомоги

  Під час засідання Комітету ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів одноголосно підтримано проект Закону №7353. Ідеться, зокрема, про виплату одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров’ю, завдану спричиненими військовою агресією проти України пораненням або загибеллю під час проходження публічної служби. 

  Це – важливий та необхідний крок. Адже, за словами Голови НАДС Наталії Алюшиної,  держава має турбуватися про соціальний захист публічних службовців у воєнний час. Статистичні дані, зібрані Агентством, є цьому вагомим підтвердженням. Загалом більше 5 тисяч державних службовців перебувають на тимчасово окупованих територіях чи у районах бойових дій. Із початку повномасштабного вторгнення росії 39 загинули,  56 – отримали поранення. 

  Законопроект передбачає у випадку загибелі публічного службовця виплати його родині обсягом 1 млн грн. Окрім того, передбачено компенсацію у разі встановлення групи інвалідності, що настала  внаслідок поранення, у розмірі від 200 до 800 тисяч гривень. Зауважимо, що норми законопроекту застосовуватимуться з 24 лютого 2022 року.

  Ініціативу щодо законопроекту схвально сприйняли та підтримали політики та посадовці. Тож, проект Закону розробили невідкладно. 

  Сподіваємося, що документ буде розглянуто Парламентом найближчим часом, з огляду на рекомендацію членів комітету ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів провести його за скороченою процедурою.