• In English
 • Робота енергосистеми України на 25 травня 2022 року
  Міністерство енергетики України, опубліковано 25 травня 2022 року о 16:03

  За минулу добу відновлено електропостачання близько 17,8 тисячам споживачів, з яких 7 тисяч були знеструмлені внаслідок технологічних причин.

  Зокрема, у Київській області — 7 тисячам (знеструмлені внаслідок технологічних причин), Харківській і Запорізькій – по 2,9 тисяч, Донецькій — 1,8 тисячам, Сумській – 1,3 тисячам, Миколаївській – 1,1 тисячам, Херсонській – 800 споживачам.

  Газопостачання відновлено 240 абонентам.

  Українські енергетики докладають максимальні зусилля, щоб оперативно повернути енергопостачання українським громадянам.

  Проте у деяких районах аварійно-відновлювальні роботи ускладнені або унеможливлені через активізацію бойових дій, виконання робіт з розмінування та виникнення нових пошкоджень в електромережах, в тому числі внаслідок несприятливих погодних умов.

  Станом на 25 травня через пошкодження, обумовлені бойовими діями, в Україні залишаються знеструмленими 717 населених пунктів. Загалом знеструмлено близько 651 тисяча споживачів. Зокрема, в Донецькій області – 358,8 тисяч споживачів, Луганській – 128,2 тисяч, Харківській — 90,9 тисяч.

  Без газопостачання залишаються понад 161 тисяча абонентів. Найбільш складна ситуація із газопостачанням спостерігається в Запорізькій, Чернігівській, Миколаївській та Харківській областях.

  Електроенергія:

  Всі види електростанцій працюють згідно графіка та команд диспетчера. Енергосистема України продовжує впевнено працювати з європейською мережею ENTSO-E, тримаючи частоту на рівні 50 Гц.

  В центральному регіоні на двох лініях 330 кВ працює 9 ремонтних бригад. Одночасно на різних ділянках лінії ремонтуються проводи, лінії зв’язку, грозозахисні троси.

  На одній з підстанцій центрального регіону введено в роботу трансформатор струму, продовжуються роботи по відновленню іншого обладнання.

  На сході та півночі продовжується ремонт підстанції та лінії 330 кВ.

  Атомна генерація:

  Всі діючі атомні електростанції України стабільно виробляють електричну енергію. Сумарна поточна потужність енергоблоків забезпечує необхідні обсяги електроенергії для потреб країни.

  Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на промислових майданчиках атомних станцій і прилеглих до них територіях не змінювався й перебуває у межах чинних норм.

  Запорізька АЕС і місто Енергодар досі захоплені та контролюються російськими військовими, але всі енергоблоки ЗАЕС обслуговуються українським персоналом й працюють на потреби України. Ротація працівників відбувається.

  Нафтогазова галузь: 

  Усі діджитал сервіси Газопостачальна компанія "Нафтогаз України" працюють в повному доступі.

  Споживачі ТОВ “Газопостачальна компанія “Нафтогаз Трейдинг” за добу зменшили використання природного газу на 0,6%.

  АТ “Укргазвидобування” продовжує видобувати газ на всіх своїх об’єктах, за винятком тих, які знаходяться поблизу лінії зіткнення. АТ «Укртранснафта» та АТ «Укрспецтрансгаз» надалі працюють в штатному режимі в умовах воєнного стану.

  Газотранспортна система: 

  Оператор ГТС України продовжує забезпечувати транспортування газу для потреб українських споживачів - промисловості, установ, домогосподарств, підприємств електроенергетики. Ремонтні бригади ОГТС здійснюють ремонтно-відновлювальні роботи на об’єктах, розташованих на звільнених від російських окупантів територіях.

  Гідроенергетика:

  Гідроелектростанції компанії працюють в штатному режимі згідно з графіком та відповідно до команд диспетчерів.

  Експлуатаційний персонал у повному складі знаходиться на робочих місцях. На станціях компанії продовжують виконуватись планові ремонти гідроагрегатів, а також роботи з реконструкції обладнання, метою яких є подовження термінів експлуатації гідротехнічних об’єктів, збільшення встановленої потужності ГЕС і ГАЕС, а також поліпшення якості виробленої електроенергії.