• In English
 • Голова Нацполіції обговорив з американськими партнерами можливість відкриття офісу підрозділу протидії наркозлочинності США в Україні
  Національна поліція України, опубліковано 13 лютого 2019 року о 16:16

  Питання можливості відкриття у Києві офісу Адміністрації по боротьбі з незаконним обігом наркотиків (DEA) Міністерства юстиції США обговорили сьогодні, 13 лютого, під час зустрічі Голова Національної поліції України Сергій Князєв та директор відділу з правоохоронних питань Посольства США в Україні Стефані Холмс і представники DEA Кевін Деніалз та Джейсон Шумахер.

  Участь у зустрічі взяли також начальник Департаменту протидії наркозлочинності Нацполіції Андрій Кіхтенко, начальник Департаменту міжнародного поліцейського співробітництва Василь Неволя, представники Варшавського офісу Адміністрації по боротьбі з незаконним обігом наркотиків Міністерства юстиції США та Посольства Сполучених Штатів Америки.

  Сторони обговорили питання практичної взаємодії Адміністрації по боротьбі з незаконним обігом наркотиків (DEA) Міністерства юстиції США з Національною  поліцією України.

  Директор відділу з правоохоронних питань Посольства США в Україні Стефані Холмс висловила подяку і українським, і американським правоохоронцям за плідну роботу та тісну взаємодію.

  «Пишаюся нашими досягненнями у співробітництві з DEA. Систематично бачу повідомлення про спільні розкриття, і сподіваюся, що в майбутньому на нас чекає тільки зростання, розвиток ще більше успішних проектів. І тому ми будемо й надалі надавати підтримку. Взаємна довіра є запорукою успіху в подальшому», – повідомила пані Стефані Холмс.

  Очільник Нацполіції Сергій Князєв повідомив, що наразі керівництво Нацполіції робить кілька акцентів у роботі реформованого українського підрозділу протидії  наркозлочинності.

  «Ми постійно звітуємо суспільству про наші досягнення у протидії цим формам злочинності. Для мене – це важливий, але не основний показник. Про кількість наркоугруповань, які ми викрили та затримали, мають звітувати територіальні підрозділи. А головний офіс має займатися стратегічними розслідуваннями. Для мене важливим є той показник, що наркозлочинність взагалі зникла в тому чи іншому регіоні, населеному пункті, а не просто порожнє місце зайняли інші», – наголосив Сергій Князєв.

  Глава відомства додав, що якраз у цьому напрямку налагоджена тісна комунікація української поліції з представниками DEA та Посольства США. Водночас відкриття в Україні офісу DEA тільки посилить цю взаємодію, а відтак – дозволить отримати кращий результат.

  «Наші вимоги, зміни принципів та пріоритетів у роботі розуміють співробітники Департаменту протидії наркозлочинності. І думаю, що плідна співпраця з нашими американськими партнерами буде мати тільки позитивний результат», – зазначив Сергій Князєв.

  Заступник регіонального координатора Адміністрації по боротьбі з незаконним обігом наркотиків Міністерства юстиції США Кевін Деніалз повідомив, що, приступаючи до виконання своїх обов’язків, він вивчав дані, які надходять з різних регіональних офісів. За словами пана Деніалза, він був приємно вражений матеріалами та роботою українського підрозділу протидії наркозлочинності.

  «Саме створення нового підрозділу, весь ваш прогрес – це вражаючі досягнення. Хочу високо оцінити вашу роботу у цьому напрямку. Ваші результати – дуже потужний аргумент на користь відкриття офісу DEA та впровадження нових спільних проектів», – зазначив пан Кевін Деніалз.

  Сергій Князєв висловив подяку американській стороні за систематичну підтримку.

  «Наша з вами співпраця розвивається дуже швидко та плідно. Дякую вам за це, за матеріально-технічну підтримку. Завдяки спецтехніці, яку ви нам надали, наразі в технічному оснащенні українські поліцейські випереджають учасників наркоугруповань в Україні», – зазначив Глава Нацполіції.

  Нагадаємо, правоохоронці України та США обговорили створення міждержавної платформи для протидії наркозлочинності.

  Також підрозділи протидії наркозлочинності отримали від міжнародних партнерів новий автотранспорт та технічне оснащення.