• In English
  • Голова Держенергоефективності з представниками МЗС Фінляндії обговорив діяльність Фінсько-українського трастового фонду, а також інші взаємовигідні напрями співпраці двох країн

    Голова Держенергоефективності Сергій Савчук та представники МЗС Фінляндії розглянули поточні результати співпраці двох країн та особливості роботи Фінсько-українського трастового фонду обсягом 6 млн євро для фінансування підготовки проектів у сфері енергоефективності, «чистої» енергетики та генерації енергії із сміття.

    Фонд, створений у 2018 р., є практичним результатом активного тристороннього партнерства МЗС Фінляндії, НЕФКО та Держенергоефективності.

    Усі напрацювання відбуваються з метою виконання положень укладеного Меморандуму про співпрацю між МЗС Фінляндії та Держенергоефективності у січні 2017 року.

    Так, під час дискусії сторони дійшли згоди, що Фонд є дієвим фінансовим інструментом підтримки розробки «зелених» проектів в Україні.

    Комітетом з оцінки та моніторингу Фонду вже розглянуто низку проектних пропозицій. Про те, як подати заявки, дізнавайтеся на сайті.

    Водночас присутні обговорили ініціативу Держенергоефективності щодо запровадження в Україні фонду «зелених» інвестицій за зразком відомого Green Investment Group у Великобританії.

    «За концепцією фонд може стати затребуваним серед девелоперів механізмом розробки якісних техніко-економічних обгрунтувань для «зелених» проектів з метою подальшого залучення фінансування», – підкреслив Сергій Савчук.

    Також сторони звернули увагу на перспективи розвитку «зеленої» енергетики в Україні, зважаючи на запланований перехід на систему аукціонів.

    Крім цього, учасники сфокусувалися на таких законодавчих ініціативах в Україні, як:

    • розвиток сфери виробництва та використання рідких біопалив;
    • запровадження системи електронної торгівлі твердим біопаливом;
    • стимулювання енергетичної утилізації сміття.

    За підсумками зустрічі сторони домовилися продовжити співпрацю у рамках роботи Фонду та опрацювати можливості партнерства у всіх вищезазначених напрямах, у тому числі через інструмент Twinning.