• In English
 • Голова Держенергоефективності та Голова Представництва ЄІБ обговорили співпрацю у запровадженні ринку «зелених» облігацій в Україні

  Голова Держенергоефективності Сергій Савчук та Голова Постійного представництва Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) в Україні Жан-Ерік де Заґон розглянули питання запровадження ринку «зелених» облігацій в Україні.

  Зустріч відбулася у продовження домовленостей, досягнутих під час засідання Міжвідомчої робочої групи із питань «зелених» облігацій в Україні, ініційованого Держенергоефективності у червні цього року.

  Як відомо, ЄІБ, як банк Євросоюзу, є найбільшим у світі емітентом «зелених» облігацій і допомагає країнам в організації власних ринків у цій сфері. Наприклад, ЄІБ було розроблено керівні рамки для «зелених» облігацій та критерії «зеленості» для проектів «чистої» енергетики у Китаї.  Також на сьогодні банком видано понад 24 млрд євро «зелених» бондів.

  На переконання ЄІБ, «зелені» облігації можуть стати перспективним і дієвим інструментом для активізації інвестицій в Україну, зокрема, у відновлювану енергетику. Водночас нормативно-правова база країни має відповідати міжнародним принципам і стандартам. Тоді це може стати ефективним сигналом для інституційних інвесторів заходити на український ринок.

  Під час зустрічі сторони обговорили проект розпорядження Уряду щодо Концепції запровадження ринку «зелених» облігацій в Україні та плану заходів щодо її реалізації, розроблені Держенергоефективності.

  Загалом сторони домовилися за експертної підтримки ЄІБ опрацювати вищезгаданий проект розпорядження КМУ щодо Концепції та плану заходів із запровадження ринку «зелених» облігацій.

  Також вивчаються можливості налагодження інших напрямів партнерства щодо:

  - розробки принципів та ключових процедур для ринку «зелених» облігацій;

  - участі ЄІБ в пілотних проектах із випуску «зелених» облігацій різними емітентами;

  - створення «зелених» фондів.