• In English
 • Глобальні проблеми вимагають рішучих дій, - Міністр соціальної політики Андрій Рева та Генеральний директор Міжнародного бюро праці Гай Райдер
  Міністерство соціальної політики України, опубліковано 05 червня 2018 року о 15:57

  Сьогодні, 5 червня, у Женеві, де проходить 107-ма сесія Міжнародної конференції праці, Міністр соціальної політики України Андрій Рева разом з Генеральним директором Міжнародного бюро праці Гаєм Райдером обговорювали низку важливих питань щодо співробітництва з Міжнародною організацією праці. Було озвучено пріоритети Мінсоцполітики на 2018 рік у соціально-трудовій сфері; деякі питання спільного інтересу; внесено нові пропозиції до співпраці.

  Міністр соціальної політики надав інформацію про останні здобутки України в проведенні соціально-економічної політики, зокрема у сфері інспекції праці, а також існуючі виклики. Він також наголосив, що інспекція праці в Україні ефективно здійснюється державними інспекторами Державної служби України з питань праці, її територіальними підрозділами та органом місцевого самоврядування, а також висловив вдячність МОП за надану масштабну технічну допомогу у приведенні системи інспекції праці України до вимог відповідних міжнародних стандартів.

  Гай Райдер, позитивно відзначивши покращення в Україні соціального діалогу та зусилля зі скасування мораторію на інспекцію праці, запевнив у подальшій підтримці нашої держави на шляху впровадження рушійних перетворень.

  «Ми відзначаємо постійну увагу до України з боку МОП, яка відображається в безперервному ефективному діалозі між партнерами в тристоронньому форматі, а також в розширенні кола питань технічного співробітництва між МОП та Україною, - зазначив Андрій Рева. - Продовжується реалізація Програми гідної праці для України на 2016-2019 роки, яка була підписана 7 квітня 2016 року у Києві».

  Програма гідної праці на 2016–2019 роки є рамковою програмою і базується на 3 пріоритетах:

  - сприяння зайнятості та розвитку сталих підприємств задля стабільності та зростання;

  - сприяння ефективному соціальному діалогу;

  - покращення соціального захисту і умов праці.

  З метою реалізації пріоритету 1 «Сприяння зайнятості та розвитку сталих підприємств задля стабільності та зростання» розпочато реалізацію проекту «Інклюзивний ринок праці для створення нових робочих місць» за участі представників Мінсоцполітики, соціальних партнерів, експертів МОП та Королівства Данія (орієнтовна дата офіційного відкриття проекту – 26 червня 2018 року).

  Метою проекту є зміцнення соціального діалогу та тристоронніх механізмів для забезпечення структурної зайнятості та подолання викликів ринку праці на національному та регіональному рівнях.

  Український Міністр подякував Міжнародній організації праці за надану масштабну технічну допомогу у приведенні системи інспекції праці України до вимог конвенцій МОП №81/129 про інспекцію.

  «Робота в напрямку подальшого зміцнення адміністрації праці та її ключової ролі в забезпеченні додержання законодавства про працю, зайнятість та охорону праці продовжується», - запевнив Андрій Рева.

  З метою реалізації пріоритетів 2 та 3 «Сприяння ефективному соціальному діалогу» та «Покращення соціального захисту і умов праці» з липня 2017 року розпочато реалізацію проекту «Зміцнення адміністрації праці з метою покращення умов праці і подолання не задекларованої праці».

  Також ратифіковано Конвенцію МОП № 102 про мінімальні норми соціального забезпечення.

  Мінсоцполітики отримало листа від Міжнародного бюро праці щодо надання технічної допомоги МОП з метою імплементації Конвенції № 102 та допомоги у вирішенні питання виплати пенсій внутрішньо переміщеним особам на території, не підконтрольній Уряду України.

  Також Україна приєдналась до ініціативи «Глобальний договір», започаткованої Урядом Королівства Швеція з метою спільного вирішення проблем на світовому ринку праці та надання всім громадянам можливості отримати вигоду від глобалізації.

  «Глобальний договір» є партнерством з багатьма зацікавленими сторонами відповідно до Цілі 17 («Партнерство для досягнення цілей») Програми сталого розвитку ООН до 2030 року.

  Зазначена ініціатива спрямована на заохочення урядів, бізнесу, профспілок та інших організацій до прийняття зобов’язань щодо посилення соціального діалогу.

  У рамках імплементації Угоди про асоціацію між Європейським Союзом та Україною особливе значення для нас має досвід МОП у приведенні національного законодавства та практики у відповідність до міжнародних трудових стандартів та стандартів ЄС.

  Приєднання України до конвенцій МОП також посилить ефективність виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, оскільки велика кількість європейських директив побудована на стандартах, які закладені у конвенціях МОП.

  Обговорення теми основних пріоритетів у соціальній сфері, що визначені Середньостроковим планом пріоритетних дій Уряду до 2020 року, торкнулось напрямків:

  - сприяння продуктивній зайнятості, реформи ринку праці;

  - створення справедливої системи пенсійного страхування;

  - забезпечення ефективної державної соціальної підтримки населення;

  - розвиток соціальних та реабілітаційних послуг у територіальних громадах;

  - забезпечення захисту прав дітей.

  Враховуючи багаторічну плідну співпрацю з МОП, Україна розраховує на технічну допомогу МОП щодо:

  - продовження імплементації Конвенції № 102 та проведення спільних заходів з метою імплементації розділу ІІ «Медичне обслуговування» за участі експертів МОП, Всесвітньої організації охорони здоров’я, Мінсоцполітики та Міністерства охорони здоров’я;

  - проведення заходів щодо гендерної рівності та протидії домашньому насильству.