• In English
 • Глави зовнішньополітичних відомств України і Туреччини окреслили двосторонній порядок денний на 2019-2020 роки
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 01 лютого 2019 року о 18:59

  1 лютого 2019 року в м. Одесі під головуванням глав зовнішньополітичних відомств України Павла Клімкіна та Туреччини Мевлюта Чавушоглу відбулося Сьоме засідання Українсько-турецької спільної групи стратегічного планування.

  Центральне місце на переговорах займали заходи з підготовки Восьмого засідання Стратегічної ради високого рівня під головуванням Президентів України та Туреччини, яке має відбутися цього року в Україні.

  Делегації обмінялися думками щодо безпекової ситуації в Азовсько-Чорноморському регіоні та на Близькому Сході, миротворчих ініціатив з метою припинення російської агресії на Донбасі, розширення співробітництва в торговельно-економічній, енергетичній, оборонній сфері, фіналізації переговорів стосовно Угоди про вільну торгівлю між Україною та Туреччиною.

  Обопільно констатовано, що стратегічний діалог на сьогодні відзначається практичною складовою завдяки динамічному розвитку взаємодії у різноманітних секторах економіки. У цьому контексті відзначено перспективи розвитку взаємодії у сфері ОПК та авіабудування.

  На тлі актуалізації питання укладення угоди про соціальний захист громадян двох країн велику увагу  було приділено питанням гуманітарного співробітництва та міжлюдських контактів, які з кожним роком зростають.

  За підсумками переговорів підписано План консультацій між МЗС двох країн на 2019 – 2020 роки.