• In English
 • Глава Уряду в інтерв’ю Die Welt: Україна – надійний партнер і рухається в правильному напрямку
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 02 березня 2019 року о 12:00

  Україна є надійним партнером, ми рухаємося у правильному напрямку реформ, боремося за демократію – для себе і для решти демократичного світу. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман в інтерв’ю німецькому виданню Die Welt.

  «Надзвичайно важливою є не лише єдність з Європейським Союзом, а й той факт, що Україна стає сильним демократичним та сильним економічним партнером. Звичайно, нам потрібна підтримка. Але ми не просимо подачок. Ми говоримо, що ми є частиною демократичного світу. Ми - велика європейська країна», - сказав Володимир Гройсман.

  Він наголосив, що в країні змінюється система управління на різних рівнях, реформується сектор енергетики, інфраструктури, пенсійної системи, системи охорони здоров’я та освіти.

  «Для полегшення ведення бізнесу, в тому числі іноземними компаніями, протягом останніх трьох з половиною років ми провели більшу дерегуляцію систем, ніж це було за останні 20 років – а саме скасували понад 700 обмежуючих нормативних актів», - додав Прем’єр-міністр.

  Зрозуміло, що суттєвим гальмом на шляху змін є «помилки минулого», і передусім – великий державний борг, накопичений в період з 2005 по 2013 рік. Цей борг потрібно відшкодовувати. І одночасно потрібно зберігати динаміку економічного підйому.

  «Ось чому нам потрібна підтримка міжнародної спільноти з метою збереження нашої позиції та продовження наших реформ. Те, що я особисто хотів би бачити, - це більш активна позиція наших партнерів щодо цих питань... Нам потрібні дешевші та ефективніші фінансові інструменти. За допомогою цих інструментів ми зможемо бути більш ефективними, зростати швидше і стати більш стабільним та міцнішим партнером», - наголосив Володимир Гройсман.

  Глава Уряду в інтерв’ю Die Welt: Україна – надійний партнер і рухається в правильному напрямку