• In English
 • Ірина Фріз висловила вдячність за принципову позицію США щодо звільнення українських військовополонених
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 02 березня 2019 року о 10:47

  Уряд США і надалі вимагає від Російської Федерації негайного звільнення полонених українських моряків. На цьому наголосив Директор Агенції Міністерства оборони США з питань зниклих безвісти під час конфліктів Келлі Маккегі у ході зустрічі із Міністром у справах ветеранів України Іриною Фріз у Пентагоні.

  Під час зустрічі йшлося про напрями діяльності Агенції. Зокрема, про роботу лабораторії з ідентифікації останків тіл безвісти зниклих, комунікацію з родинами військовослужбовців, інформаційну та просвітницьку діяльність. Окремо зупинилися на міжнародній співпраці та залученні вищих навчальних закладів до такої діяльності, а також на інноваціях у сфері дослідження й аналізу.

  «Дякую за принципову позицію США щодо звільнення наших військовополонених. На сьогодні безвісти зниклими вважається 73 українські військовослужбовці Збройних Сил України, 14 представників Національної гвардії та 5 прикордонників. У 2018 році Парламентом було прийнято Закон «Про правовий статус осіб зниклих безвісти». Відповідно до цього нормативно-правового акта створено Реєстр безвісти зниклих осіб. Викликом для нас є питання ідентифікації. Тому нам потрібен досвід успішної діяльності лабораторії з ідентифікації вашої Агенції», - наголосила під час зустрічі Ірина Фріз.

  Міністр також повідомила про відкриття 18 лютого Гуманітарного тренінгового центру в Дніпрі, який власне покликаний підвищити рівень кваліфікації персоналу та міжвідомчу координацію усіх причетних до цього процесу служб. Мова йде про працівників, які здійснюють судово-медичну експертизу, національну поліцію, а також представників Збройних Сил України.

  Директор Агенції Міністерства оборони США з питань зниклих безвісти під час конфліктів Келлі Маккегі запевнив, що вони готові надати дорадчу допомогу Україні у становленні цього центру та висловив сподівання на подальшу співпрацю. «Ми здійснюємо особливий вид опіки над нашими військовими. Повертаємо їх додому навіть через багато років. Вони гідно виконали свій обов’язок, і це наша шана їм та їхнім родинам», - Келлі Маккегі.