• In English
 • Глава Уряду про продовження децентралізації: Сьогодні потрібно закріпити в Конституції максимальну самостійність громад
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 02 липня 2019 року о 13:25

  Продовження реформи місцевого самоуправління передбачає закріплення в Конституції вже досягнутої максимальної самостійності громад і їхньої підзвітності передусім місцевим мешканцям. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час зустрічі з головами об’єднаних громад Полтавської області.

  Зустріч відбулася у місті Пирятин, який став центром ОТГ в так звану «першу хвилю» об’єднання – в 2015 році. Зараз у громаді проживають близько 17 тис. людей. Громада має 617 га земель поза межами населених пунктів, а щорічний обсяг прямої субвенції на розвиток становить близько 1 млн грн. Громада утримує Центр надання адміністративних послуг, що надає близько 200 послуг різного спектра – в тому числі у форматі «мобільного офісу», об’єкти соціальної інфраструктури та місцевий опорний заклад «Пирятинський ліцей». В ліцеї, окрім стандартів Нової української школи, активно впроваджується політика всебічного фізичного виховання дітей. У школі коштом громади, обласного бюджету та за рахунок урядової програми розбудови пришкільних спортивних майданчиків побудовано басейн, ігрові кімнати, зал східних єдиноборств.

  Глава Уряду відвідав і ЦНАП, і ліцей. Поспілкувався з мешканцями громади і відповів на питання, які хвилюють їх – зокрема щодо продовження реформ, укріплення місцевого самоврядування, пенсійного забезпечення та перспектив подальшого перерахунку пенсій та збереження мережі соціальних служб при районних радах.

  Звертаючись до голів ОТГ, Глава Уряду, зокрема, відзначив, що у кожному регіоні намагається відвідати громади, аби пересвідчитися, що децентралізація працює.
  «Ми створили нову систему, яка зробила громади сильнішими. Це очевидний факт. Наступне питання – а що далі? Вважаю, що найбільш важливо – збереження децентралізації, створення системи, яка закріпить право громад на фінанси й повноваження, їхню максимальну самостійність і підзвітність передусім перед власними мешканцями», – сказав Володимир Гройсман.

  Він наголосив, що з 2014 року своїм завданням бачив законодавче забезпечення спроможності громад і побудову нового територіального устрою країни.
  «Зараз потрібно закріпити в Конституції повсюдність місцевого самоврядування і фінансової спроможності ОТГ», – сказав Володимир Гройсман.

  Він закликав голів громад долучитися до обговорення урядового проекту закону щодо змін до Конституції, а також нагадав ініціативу Уряду надати малим містам статус ОТГ – задля їхнього всебічного розвитку, який відкриває децентралізація.

  Глава Уряду про продовження децентралізації: Сьогодні потрібно закріпити в Конституції максимальну самостійність громад