• In English
 • В’ячеслав Кириленко вручив Премію імені Максима Рильського
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 02 липня 2019 року о 13:51

  2 липня Віце-прем’єр-міністр В’ячеслав Кириленко вручив Премію Кабінету Міністрів України імені Максима Рильського за 2018 рік Юлії  Джугастрянській за літературний переклад з англійської на українську  роману Ред’ярда Кіплінґа «Кім». Це перший український переклад цього твору.

  В’ячеслав Кириленко від імені українського Уряду привітав лауреатку  і подякував за  важливу і складну роботу.

  Віце-прем’єр-міністр зазначив, що розмір урядової премії збільшено удвічі – до 20 тис. гривень. Крім того, з наступного року премію вручатимуть  не тільки за переклад українською мовою творів видатних зарубіжних авторів, а й за переклад творів українських класиків та сучасних авторів мовами народів світу.

  Участь у заході також взяли директор Фонду Максима Рильського «Троянди й виноград», онук поета Максим Рильський, Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко, літературознавці, письменники, перекладачі, лауреати минулих років.  Урочисте вручення відбулося в Київському літературно-меморіальному музеї Максима Рильського.

  Нагадаємо, Премія імені М. Рильського присуджується щороку на конкурсних засадах. Як відомо, Максим Тадейович Рильський перекладав із 13 мов світу й вважається засновником сучасної української школи художнього перекладу.


  В’ячеслав Кириленко вручив Премію імені Максима Рильського