• In English
 • Прем'єр-міністр: Електронні аукціони на дозволи й ліцензії у газовидобуванні – крок до енергонезалежності
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 21 липня 2018 року о 13:00

  Кабінет Міністрів України доопрацьовує пакет рішень, ухвалення яких дозволить запровадити в Україні систему електронних торгів на дозволи й ліцензії на використання надр і, передусім, видобутку газу, а відтак розширити коло учасників ринку і посилити державну енергонезалежність.  Як очікується, перші документи будуть ухвалені вже до кінця липня, а перші аукціони можна буде провести вже на початку наступного року. Про це йшлося під час урядової наради під головуванням Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана. 

  Глава Уряду наголосив, що електронні торги – це елемент прозорості, а отже ефективності й результативності. Особливо, коли йдеться про сферу видобутку газу і користування надрами. 

  «Це питання довгий час було закритим – не було політичної волі його відкривати для учасників добичі, а країна була залежною, і ми імпортували паливо. Зараз завдання – маємо до кінця липня прийняти всі нормативні акти, аби прозоро надавати дозволи, і люди бачили, що продається, де, хто купує, скільки буде добування, скільки це коштує. Вперше за 27 років незалежності! - наголосив Володимир Гройсман. - Ми відкриємо можливості до  швидкої енергонезалежності країни».

  Прем'єр-міністр: Електронні аукціони на дозволи й ліцензії у газовидобуванні – крок до енергонезалежності Прем'єр-міністр: Електронні аукціони на дозволи й ліцензії у газовидобуванні – крок до енергонезалежності