• In English
 • Герман Галущенко: Мета Північного потоку-2 – створити штучний дефіцит газу у Центральній та Східній Європі
  Міністерство енергетики України, опубліковано 13 серпня 2021 року о 10:45

  Європа має домогтися скасування експортної монополії Газпрому і відкриття конкуренції за європейський ринок з боку інших постачальників.

  Про це заявив Міністр енергетики України Герман Галущенко в інтерв’ю польському виданню BiznesAlert.

  «Наші країни солідарні в оцінці, що Північний Потік-2 – це геополітичний, а не комерційний проект. Його мета – створити штучний дефіцит газу у Центральній та Східній Європі. Вже зараз Газпром використовує своє монопольне становище, щоб утримувати на рекордно високому рівні ціни на газ на європейському ринку. Якщо Газпром отримає можливість сконцентрувати весь транзит газу у підконтрольних йому газопроводах, це дасть Кремлю нові потужні важелі, щоб втручатися у внутрішні справи ЄС», – наголосив Герман Галущенко.

  Щоб позбавити Газпром можливості створювати штучний дефіцит газу, Європа має домогтися скасування експортної монополії Газпрому і відкриття конкуренції за європейський ринок з боку інших постачальників зі сходу.

  «Це складний і амбітний проект, який міг би реалізувати Євросоюз, як практично єдиний покупець газу, який експортує Газпром. Тут дуже важливою є роль Німеччини, а Польща і Україна могли б бути природними драйверами цього процесу», - наголосив Міністр енергетики.

  Повний текст інтерв'ю - за посиланням.