• In English
 • Ефективне запобігання та ліквідація пожеж неможливі без тісної взаємодії та координації між органами влади, рятувальниками та лісокористувачами, - Богдан Боруховський

  Із завершенням літа в Україні настає новий етап пожежо-небезпечного періоду. Адже розпочинається час активних сільськогосподарських робіт, коли спалюються рослинні рештки. Часто це призводить до масштабних пожеж на великих площах відкритих територій, що знищують екосистеми. Аби не допустити цього, Міндовкілля продовжує активно впроваджувати нові механізми запобігання лісовим пожежам та відпрацьовувати з органами влади спільні заходи. Адже системна робота для запобігання лісовим пожежам – дієвіше та дешевше, ніж ліквідація їх наслідки.

  Сьогодні на виконання завдання Уряду та рішення Державної комісії ТЕБ та НС ДСНС спільно з керівниками Міндовкілля, Державним агентством лісових ресурсів, Державним агентством з управління зоною відчуження, представниками облдержадміністрацій та установ природно-заповідного фонду провели командно-штабні тренування, відпрацювали спільні дії та порядок ліквідації наслідків лісових пожеж.

  У тренуваннях взяв участь перший заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Богдан Боруховський.

  «Сьогодні ми спостерігаємо за пожежами у Туреччині та Греції і з острахом згадуємо, як торік боролися із масштабними пожежами у Чорнобильській зоні, на Луганщині та Житомирщині. Тоді вони забрали людські життя та нанесли шалені збитки довкіллю. Тому наше головне завдання, не допустити повторення таких надзвичайних ситуацій у майбутньому. Адже минулорічний досвід показує, що лише тісна взаємодія та максимальна координація між органами влади, рятувальниками та лісокористувачами допоможуть рано виявити і вчасно запобігти пожежам. Особливо в умовах кліматичних змін, які з кожним роком стають усе більш відчутними», - наголосив Богдан Боруховський.

  За словами першого заступника Міністра, завдяки спільній та послідовній роботі органів влади та погодним умовам цього року Україна має позитивну статистику зменшення кількості та масштабів лісових пожеж. Для порівняння, торік лісові масиви Держлісагентства сколихнули 1829 пожеж, вогонь пройшов понад 52 тис. гектарів. Цього року завдяки впровадженню заходів відбулося 268 пожеж на 116 га.

  Кроки, які зробили цього року:

  - у 24 областях проведені 38 спільних навчань персоналу, який бере участь у виявленні та ліквідації пожеж;

  - готовність пожежної техніки постійно перевіряється;

  - заходи запобігання та протидії пожежам постійно розглядаються на засіданні Державної комісії ТЕБ та НС. Рішення Державної комісії ТЕБ та НС, де прописані заходи із запобігання пожежам, обов’язково виконуються територіальними підрозділами Держлісагентства, ДСНС та місцевою владою;

  - запустили автоматизовану систему «Пожежі». Це новий інструмент для відстеження поточного стану, динаміки та тривалості лісових пожеж на підставі даних дистанційного зондування Землі: https://fire.ukrforest.com/.