• In English
 • Геннадій Зубко вручив перший в Україні енергосертифікат
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 11 вересня 2018 року о 18:15

  Перший офіційний енергосертифікат будівлі з класом «енергоефективності Е» отримало київське ОСББ «Мотор». Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко вручив перший в Україні енергосертифікат голові ОСББ Вікторії Погорєлій.

  «Сертифікат - необхідний інструмент для роботи ОСББ і Фонду енергоефективності! Проведений фахівцями енергоаудит будівлі ОСББ «Мотор» дозволив оцінити енергоефективність споруди та ефект від впроваджених заходів. Завдяки встановленню ІТП, утепленню під’їздів і даху будинку вдалося скоротити споживання теплової енергії вдвічі та зменшити рахунки мешканців у 3-4 рази. ОСББ, створене 2012 року - реальний приклад ефективного управління. І такі приклади необхідно наслідувати», - зазначив Геннадій Зубко.

  За словами урядовця, енергосертифікат також містить рекомендації щодо наступних кроків з впровадження енергоефективних заходів, які необхідно виконати ОСББ, де проведена термомодернізація.

  Нагадаємо, енергосертифікат розроблений відповідно до Закону України «Про енергетичну ефективність будівель».

   Довідково

  Київське ОСББ «Мотор» створене у 2012 році. Типовий проект п’ятиповерхового будинку 1965 року. Має 3 під’їзди та 46 квартир. Площа квартир та нежитлового приміщення - 2110 кв. м. Опалювальна площа – 2605 кв. м.