• In English
 • Гендерне питання має стати частиною інституційної реформи, – Юлія Лапутіна
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 28 жовтня 2021 року о 18:10

  У військовій та правоохоронній системах має бути впроваджений людиноцентричний підхід до роботи з людьми. Про це заявила Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна на форумі «Армія, побудована на довірі», який відбувся 28 жовтня. Захід організували Сухопутні війська Збройних сил України у межах реалізації порядку денного програми ООН «Жінки, мир, безпека».

  «Наразі в Україні майже 22 тисячі жінок-військовослужбовців. Але коли ми говоримо про гендерно-обумовлену проблематику, розуміємо, що багато питань перебувають у площині наших культурно-просвітницьких проблем і стереотипів, сформованих у суспільстві. Тому руйнування цих стереотипів – те, чим ми маємо займатися», - зазначила Міністр.

  Юлія Лапутіна нагадала, що за ініціативи Мінветеранів створена «гаряча» лінія 1545 (кнопка 9). На неї можуть звернутися захисники та члени їхніх родин з усіх питань.

  «Ми навчили персонал контактного центру ветеранській тематиці, надали їм інформацію, яким чином комунікувати із захисниками та захисницями, зокрема й з питань гендерно-обумовленого насильства», – наголосила очільниця Мінветеранів.

  Також вона зазначила, що наразі у Міністерстві триває робота зі створення дієвої системи медичної та психологічної реабілітації.

  Дательніше на сайті Мінветеранів.