• In English
 • У грудні Україна та Єгипет проведуть Міжурядову комісію з економічного та науково-технічного співробітництва
  Міністерство економіки України, опубліковано 28 жовтня 2021 року о 18:16

  Україна та Єгипет завершують підготовку до Восьмого засідання Міжурядової спільної комісії з економічного та науково-технічного співробітництва, яке відбудеться в період з 14 по 16 грудня 2021 року в м. Каїр. Про це йшлося під час зустрічі заступника Міністра економіки України – Торгового представника України Тараса Качки з Надзвичайним і Повноважним Послом Арабської Республіки Єгипет в Україні Айманом Ельгаммалом.
  «Єгипет залишається одним із ключових торговельних партнерів України, який за минулий рік посів 1-е місце серед країн Африки та арабського світу за обсягом товарообігу – $1,70 млрд. Зокрема, за 8 місяців 2021 року наш товарообіг склав – $1,044 млрд. Наразі ми проводимо дослідження щодо можливості укладання угоди про вільну торгівлю з Єгиптом. Україна зацікавлена збільшити постачання аграрної та харчової продукції, транспортних засобів, електрообладнання, продукції машинобудування», - зауважив заступник Міністра Тарас Качка.
  Проведення Міжурядової Комісії є важливим інструментом розвитку двостороннього співробітництва між Україною та Єгиптом. Зокрема, перспективним для встановлення нових ділових контактів для підприємців обох країн стане проведення бізнес-форуму в рамках Комісії.
  Також на думку української сторони, цікавим з точки зору можливої участі українського бізнесу є масштабний проект Уряду Єгипту – будівництво нової столиці Єгипту (Ведіан).
  Крім того, сторони обговорили ключові питання взаємовигідної співпраці в фармацевтичній, туристичній, космічній, транспортній, аграрній, промисловій галузях, а також у сфері розвитку інновацій та високих технологій.