• In English
 • «Газпром» повинен понести жорстку відповідальність за невиконані зобов’язання, – Прем’єр-міністр
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 07 березня 2018 року о 16:45

  Кабінет Міністрів України в нинішній ситуації активізує свої дії щодо стягнення штрафу з російського газового монополіста «Газпрому», а також щодо порушення українського монопольного законодавства. Про це сказав Прем’єр Міністр України Володимир Гройсман і дав відповідне доручення Міністерству юстиції України.

  «Позиція України у ситуації з «Газпромом» має бути жорсткою і послідовною. «Газпром» має виконувати вердикт Стокгольмського арбітражу і так само виконувати вимогу антимонопольного органу України та рішення українських судів. Сьогодні мав розмову про наші дії в зв'язку з цим з Міністром юстиції України Павлом Петренком», - зазначив Глава Уряду.

  Він нагадав, що формування пакету позовів «Нафтогаз України» проти «Газпрому» в Суді Стокгольму 2014 року обумовила також цілу низку рішень антимонопольних органів Євросоюзу та України про порушення монопольного законодавства. Так, в січні 2016 року Антимонопольний комітет України наклав на «Газпром» штраф за зловживання монопольним становищем на ринку природного газу в Україні в розмірі майже 86 млрд грн. За рік – через пеню - сума подвоїлася. «Газпром» намагався оскаржити рішення АМКУ, проте суди всіх інстанцій визнали правомірність вимог України. Саме тому Україна розпочала опис та арешт українських активів «Газпрому».  

  Виконавче впровадження по цій справі веде Департамент державної виконавчої служби Міністерства юстиції України на основі рішення Суду про стягнення з публічного акціонерного товариства «Газпром» в дохід загального фонду Державного бюджету України 171 931 854 000,00 грн.

  По цій справі розпочався опис та арешт активів, які належать «Газпрому» в Україні. 

  В цей перелік потрапило майно компаній «Газпромзбут Україна» (код ЄДРПОУ 35829646) та «Міжнародний консорціум з управління та розвитку газотранспортної системи України» (код ЄДРПОУ 32349152), а також цінні папери ПАТ «Інститут ЮЖНІІГІПРОГАЗ» (код ЄДРПОУ 00158741) та АТ «Газтранзит». До оцінки вартості цінних паперів залучили українську компанію «Українська експертна група», яка оцінила вартість акцій АТ «Газтранзит» в 630 747 656,00 грн. Ці акції мають бути продані на відкритих аукціонах.

  Володимир Гройсман наголосив: «В нинішній ситуації ми повинні об'єднати усі наші зусилля для того, щоб змусити «Газпром» виконувати усі свої зобов'язання. За невиконання зобов'язань російський монополіст має нести жорстку відповідальність», - сказав Глава Уряду.

  «Газпром» повинен понести жорстку відповідальність за невиконані зобов’язання, – Прем’єр-міністр