• In English
 • Гадяч отримав функції держархбудконтролю
  Державна архітектурно-будівельна інспекція України, опубліковано 29 травня 2018 року о 15:14

  До процесу децентралізації системи держархбудконтролю долучилося місто Гадяч Полтавської області. Це 97 населений пункт, що скористався можливостями реформи та отримав повноваження самостійно управляти містобудівними процесами на власній території.

  Громаді Гадяча передано функції контролю щодо об’єктів незначного класу наслідків (відповідальності), що становлять переважну частку будівництва у місті. Це приватне житло, господарські споруди, дачні будинки, невеликі бізнес-об’єкти.

  Громада отримала можливість самостійно надавати адміністративні послуги щодо будівництва таких об’єктів. Адже саме новоутворена інспекція реєструватиме документи на початок виконання підготовчих та будівельних робіт та вводитиме готові споруди в експлуатацію.

  Така територіальна доступність та зручність адміністративних процедур мають пожвавити будівництво в місті та стимулюватимуть суміжні сфери діяльності, зокрема, підприємництво. З іншого боку, це сприятиме зменшенню кількості незаконних будівництв, що виникали через небажання або неможливість суб’єктів містобудування проходити дозвільні процедури за межами населеного пункту.

  Дієвим інструментом проти незаконного будівництва має стати і передача з державного на місцевий рівень контрольно-інспекційних функцій. Відтепер громада наділена повноваженням здійснюватиме планові та позапланові перевірки на будмайданчиках та вживати заходів у разі виявлення порушень – надавати приписи на їх усунення, притягувати винних осіб до відповідальності та зупиняти самочинні роботи.

  Інспекція у м. Гадяч знаходиться за адресою: вул. Лесі Українки, 3, к. 12. До новоутвореного органу можна звертатися з усіх питань, що стосуються державного архітектурно-будівельного контролю населеного пункту.

  Нагадаємо, у Полтавській області вже самостійно контролюють містобудівні процеси 7 громад – це міста Лубни, Кременчук, Миргород, Горішні Плавні, Зіньків, Карлівка та відсьогодні місто Гадяч.