• In English
 • Форум «Там, де ми – там Україна» – це майданчик, на якому ветеранська спільнота зможе донести свої потреби та представити напрацювання
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 19 серпня 2019 року о 18:33

  Понад півтисячі ветеранів зі всієї України вже зареєструвалися на ІІ Міжнародний форум «Там, де ми – там Україна», розповіла заступник Міністра у справах ветеранів Оксана Коляда.

  Також на форум запрошений Президент України Володимир Зеленський, члени його команди та новообрані депутати ВРУ. Багато з них підтвердили свою участь, зокрема секретар РНБО  України Олександр Данилюк.

  «Я переконана, що під час заходу вдасться вибудувати конструктивний діалог і почути один одного. Представники ветеранської спільноти зможуть озвучити актуальні проблеми та своє бачення їх вирішення. Ми, як Міністерство у справах ветеранів, хочемо поділитися тими напрацюваннями, що вже є, та донести спільну із ветеранами позицію, що, окрім пільг, сучасні учасники бойових дій потребують отримання якісного медзабезпечення, можливостей вчитися, працювати, відкривати власний бізнес, бути фінансово незалежними та багато іншого. Ми хочемо показати – хто такий ветеран і шляхи його реінтеграції у цивільне життя після війни», – зауважила Оксана Коляда.

  Голова громадської ради Мінветеранів Дмитро Шатровський розповів про те, що ветеранська спільнота хоче також почути і позицію представників новообраної влади щодо подальшого соціального захисту ветеранів та членів їхніх родин.

  «Нам цікаво почути позицію нового Президента та його оточення щодо подальших дій, які стосуватимуться нас, ветеранів. Ми наполягатимемо, як і раніше, що державна політика, розрахована на учасників бойових дій, не має формуватись та відбуватись без нас самих – ветеранів», – зауважив Дмитро Шатровський.

  Одним з нагальних питань, яке цікавить представників ветеранської спільноти і яке буде поставлено під час форуму, – обсяги фінансування державних програм та проектів  підтримки ветеранів.

  «Наші американські колеги, які також завітають на форум, переконані в необхідності розбудови ветеранського руху в Україні та збільшенні спроможностей Мінветеранів. Задля цього американський уряд навіть готовий виділити 5 мільйонів доларів, зокрема для створення Єдиного реєстру ветеранів. Тож ми хочемо почути бачення і української нової влади, їхні плани щодо соціальної підтримки та захисту ветеранів», – наголосила заступник Міністра у справах ветеранів.

  Під час форуму, який відбудеться 23 серпня в Києві на території «Мистецького Арсеналу», буде проведено низку дискусій, презентацій та обговорень, які стосуються різних аспектів підтримки ветеранів та членів їхніх родин.