• In English
 • Форум «Гендерна політика МВС: рівні можливості кожному» об’єднав лідерів змін у вирішенні питань гендерної рівності
  Адміністрація Державної прикордонної служби України, опубліковано 10 жовтня 2018 року о 10:45

  Учора делегація Держприкордонслужби на чолі з першим заступником Голови Державної прикордонної служби України генерал-лейтенантом Василем Серватюком взяла участь у Форумі «Гендерна політика МВС: рівні можливості кожному». Захід організовано за ініціативи Міністерства внутрішніх справ України та підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні. У Форумі взяли участь представниці Української асоціації представниць правоохоронних органів.

  У першу чергу Форум було організовано для інформування суспільства про діяльність та досягнення Міністерства внутрішніх справ стосовно дотримання гендерного балансу в правоохоронних органах України. Також учасники та учасниці заходу розповідали реальні історії успіху жінок-лідерок, обмінювалися думками та ідеями щодо реалізації гендерної політики загалом. Приємно відзначити, до дискусій активно долучалися й чоловіки, які підтримують можливості професійного розвитку жінок.

  На початку Форуму із вступною промовою виступила заступник Міністра внутрішніх справ України Тетяна Ковальчук. Вона зазначила, що рішуче прагнення позбутися пострадянської інерції й застарілих стереотипів дозволяє розкрити професійний потенціал жінок, а відтак і підвищити рівень безпеки у суспільстві.

  Перший заступник Голови Держприкордонслужби Василь Серватюк також взяв участь у дискусії щодо ролі чоловіка та підтримки ним жінки у питанні її професійного та кар’єрного зростання.

  Генерал-лейтенант зазначив, що прикордонне відомство своїми принциповими кроками показує своє прагнення до інституалізації гендерної політики та опрацювання уніфікованих підходів до викладання гендерних питань. Також Василь Серватюк додав, що не є прихильником гендерних стереотипів.

  «Для мене особисто важлива не стать, а професійні вміння, навички, знання, розумна ініціатива та наполегливість. Саме ці якості є вирішальними для кар’єрного зростання», - сказав він.

  А позаштатний радник Голови Держприкордонслужби з питань гендерної рівності підполковник  Ольга Деркач виступила модератором першої дискусійної панелі, присвяченій міжнародному досвіду з питань імплементації політики гендерної рівності.