• In English
 • Формула миру Президента Зеленського: нова модель енергетичної стійкості забезпечить глобальну енергетичну безпеку
  Міністерство енергетики України, опубліковано 21 листопада 2023 року о 18:20

  Одним із завдань робочої групи «Президентська Формула миру: енергетична безпека» є розроблення моделі енергетичної стійкості як частини глобальної стратегії зменшення ризиків і запобігання подальшій агресії з використанням енергії як зовнішнього важеля впливу.

  На цьому наголосив Міністр енергетики України Герман Галущенко під час презентації пріоритетів Формули миру Президента України Володимира Зеленського для колег з Болгарії.

  Ініціатором участі виступили болгарські партнери. До онлайн-заходу також долучилися Міністр навколишнього середовища та водних ресурсів Республіки Болгарія Юліан Попов, заступник Міністра енергетики країни Ніколай Ніколов, Міністр юстиції Болгарії Атанас Славов, заступник Глави Офісу Президента України Ігор Жовква та інші.

  Герман Галущенко подякував Болгарії за участь у робочій групі з енергетичної безпеки, до складу якої загалом входять представники 31 країни.

  Міністр також підкреслив, що українська сторона цінує послідовну позицію Болгарії щодо скорочення постачання викопного палива з держави-агресора, а також як ініціатора Регіональної робочої групи Південно-Східної Європи у межах підтримки Енергетичної платформи ЄС та впровадження REPower Europe.

  «росія десятиліттями використовувала енергію як зброю і намагалася маніпулювати цінами на енергетичних ринках. Маємо засвоїти уроки цієї війни: спільними зусиллями зупинити рф і не дозволити їм керувати урядами окремих країн в обмін на знижки на енергоносії. Потрібно спільно напрацювати заходи, які зміцнять глобальну енергетичну безпеку і побудують нову стійку глобальну енергетичну архітектуру», - зазначив Міністр.

  Очільник Міненерго підкреслив, що витіснити російські вуглеводні зі світових ринків дозволять колективні зусилля, спрямовані на прискорення «зеленого» переходу, розвиток відновлюваних джерел енергії і водневих технологій.

  Окрему увагу під час виступу Герман Галущенко приділив необхідності консолідації міжнародних зусиль для забезпечення ядерної і радіаційної безпеки як невід’ємних складових глобальної енергетичної безпеки. У цьому контексті Міністр підкреслив важливість деокупації росіянами найбільшої в Європі атомної електростанції – Запорізької ЗАЕС.