• In English
 • Андрій Чесноков взяв участь у молодіжному форумі внутрішньо переміщених осіб
  Міністерство молоді та спорту України, опубліковано 21 листопада 2023 року о 18:25

  19 листопада 2023 року в м. Києві заступник Міністра молоді та спорту України з питань європейської інтеграції Андрій Чесноков взяв участь у молодіжному форумі внутрішньо переміщених осіб «БУДУЄМО LEGO УКРАЇНСЬКОГО КОМ’ЮНІТІ».

  Від імені очільника Міністерства Матвія Бідного він привітав керівників громадських організацій – учасниць форуму із підписанням спільної декларації для адвокації потреб молодих внутрішньо переміщених осіб.

  Андрій Чесноков, зокрема, зазначив, що перед молоддю України постали надскладні виклики – це відсутність безпечного середовища для життя, високий рівень тривожності, як для тих, хто змушений був виїхати, так і перед тими, хто залишився в Україні, зруйнована молодіжна інфраструктура, відтік кадрів, які працюють з молоддю, обмежені ресурси для надання допомоги та здійснення підтримки молоді, окупація територій. Все це спонукає молодих людей до зміни місця проживання і як наслідок – отримання статусу внутрішньо переміщених осіб. При цьому, що попри всі загрози, частина молоді, яка з початком війни змушена була залишити домівку, повернулась у свої територіальні громади, зокрема на деокуповані території.

  Заступник Міністра поінформував, що з початком введення воєнного стану в Україні робота держави та громад була спрямована на задоволення базових потреб для переміщеної молоді. Створювались умови, щоб допомогти переміщеним особам знайти можливість влаштувати життя на новому місці – програми з перенавчання, гранти на започаткування чи розвиток вже наявної власної справи тощо.

  Проте, молодь потребує подальшої допомоги в процесах адаптації та інтеграції в життя нової для неї громади. Тому є необхідність постійно досліджувати потреби молодих людей і шукати нові шляхи вирішення та розв’язання проблем. Міністерство задля цього працює спільно з представниками громадського сектору та міжнародними партнерами з розвитку.