• In English
 • Фонд енергоефективності офіційно зареєстровано та призначено в.о. директора, - Геннадій Зубко
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 24 липня 2018 року о 17:18

  Сьогодні офіційно зареєстровано державну установу «Фонд енергоефективності України» як юридичну особу і внесено відповідний запис до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань. Виконуючим обов’язки директора Фонду енергоефективності призначено Юлію Головатюк-Унгуряну. Найближчим часом буде розпочато процедуру конкурсного відбору членів Наглядової ради. Постанова Уряду щодо порядку відбору членів Наглядової ради Фонду ЕЕ дозволить Мінрегіону найближчим часом утворити конкурсну комісію для відбору. Орієнтовно у вересні 2018 року буде опубліковано оголошення, після якого охочі стати членами Наглядової ради Фонду зможуть подати свої документи. Про це повідомив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

  Він поінформував, що серед функціональних обов’язків в.о. директора - реєстрація Фонду, наповнення статутного капіталу, проведення переговорів з міжнародними партнерами, співпраця з IFC щодо роботи Мультидонорського фонду, відпрацьовування внутрішніх процедур і документів Фонду ЕЕ, укладання контрактів з незалежними членами Наглядової ради та представником донорів. А також у співпраці з донорами - складання маркетингового плану, участь у проведенні інформаційних кампаній.

  «Та головне завдання в.о. директора Фонду – якнайшвидший запуск практичної реалізації програм Фонду, які надаватимуть громадянам фінансову і технічну підтримку для реалізації енергоефективних заходів. Лише за останній рік завдяки спільній роботі команди Мінрегіону, міжнародних партнерів, Офісу підтримки і впровадження реформ при Мінрегіоні зроблено великий пласт роботи по запуску Фонду ЕЕ. Прийнято 8 (з 9 необхідних) постанов КМУ, які регламентують роботу Фонду, підписано 3 міжнародних угоди щодо фінансування та створення мультидонорського фонду, скоординована підтримка донорів – ЄС, GIZ, IFC, Світовий банк, ПРООН. А також розроблено «hand book» - операційний посібник для ОСББ, який буде презентовано вже у вересні. Це дозволить пришвидшити практичну роботу Фонду ЕЕ і реалізацію його програм», - наголосив Геннадій Зубко.

  До призначення в.о. директора Фонду ЕЕ, Юлія Головатюк-Унгуряну працювала керівницею сектору реформи управління житловим фондом та енергоефективності Офісу підтримки та провадження реформ (RST) при Мінрегіоні. Відповідала за реалізацію реформи енергоефективності та розробку профільних законопроектів та підзаконних актів у цій сфері. Пройшла конкурсний відбір на прозорих процедурах. Має досвід роботи на керівних посадах, глибоке розуміння сфери енергоефективності і процесів, пов’язаних із запуском Фонду.

  Нагадаємо, втілювати ідею Фонду енергоефективності команда Мінрегіону почала майже з «чистого листа» в кінці 2015 року. Вдалося переконати міжнародних європейських партнерів, які повірили у можливість створення сучасного інструменту впровадження енергоефективних заходів у житловому секторі. Фонд – складна система, у якій об’єднані фінанси декількох донорів, створені умови управління за участі міжнародних організацій. Підписанню угод передувала кропітка спільна робота Мінрегіону, міжнародних партнерів, народних депутатів та експертів. Завдяки співпраці з Урядом Німеччини, Євросоюзом і депутатським корпусом вдалося здійснити законодавчий прорив у житловій сфері та енергоефективності, який до того простоював понад десять років. Були прийняті базові закони «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», «Про фонд енергоефективності», «Про енергетичну ефективність будівель», «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», «Про житлово-комунальні послуги».