• In English
 • Фонд енергоефективності компенсуватиме до 40-50% витрат на заходи з енергоефективності в ОСББ, – Геннадій Зубко
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 19 серпня 2019 року о 11:01

  Наглядова рада Фонду енергоефективності затвердила програму підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків. Вже з вересня ОСББ зможуть подаватись на участь у програмі «Енергодім», отримувати гранти і модернізувати свої будинки, зменшувати енергоспоживання. Про це повідомив на своїй сторінці у ФБ Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

  «Дуже непроста робота протягом декількох останніх років: законодавство, переговори та співпраця з ЄС та Урядом Німеччини, отримання фінансування, розробка процедур, тестування – і нарешті повноцінний старт. Міжнародні партнери, фахівці Мінрегіону, експерти, народні депутати, колектив Фонду, громадськість та армія ОСББ – амбітна команда, амбітні цілі та завдання, амбіція зробити Україну енергонезалежною!

  Разом ми зробили безпрецедентний крок – в Україні створено прозору європейську інституцію, яка має зробити всіх нас енергоефективними.

  Щиро дякую всім-всім, хто з нами від початку!» – написав він.

  Геннадій Зубко також зазначив, що Програма Фонду ЕЕ передбачає часткове відшкодування витрат на заходи з енергоефективності у розмірі 40% вартості прийнятних заходів/робіт для пакета «Легкий» та 50% для пакета «Комплексний». Перші 300 заявок отримають додатковий грант у розмірі 20%.

  Також Наглядова рада Фонду енергоефективності затвердила  пакет документів, необхідних для реалізації Програми.

  Зокрема:

  – порядок дій учасників Програми підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «Енергодім»;

  – порядок верифікації проектів/заходів з енергоефективності, що здійснюються за участю державної установи «Фонд енергоефективності»;

  – порядок аналізу якості заходів з енергоефективності, що здійснюються за участю державної установи «Фонд енергоефективності»;

  – порядок моніторингу та ведення баз даних (збору, зберігання, аналізу та оприлюднення консолідованої інформації);

  – порядок подання та розгляду апеляцій;

  – умови Грантового договору;

  – порядок прийняття рішень щодо затвердження заявок, проектів, умов грантових договорів у рамках Програми підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «Енергодім».