• In English
 • Фонд Держмолодьжитло відібрав чергові 300 сімей-учасників проекту «Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб»
  Міністерство розвитку громад та територій України, опубліковано 22 жовтня 2021 року о 16:44

  Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву провів третій етап відбору учасників проекту «Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб». За його результатами 300 переможців матимуть змогу отримати житлові кредити на вигідних умовах. Про це повідомила заступник Міністра розвитку громад та територій Наталія Козловська.

  «Забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб залишається одним із найбільш актуальних питань в Україні. Доступне житло – це найефективніший спосіб розв’язання цієї проблеми. Держмолодьжитло вчергове демонструє прозорий доступ громадян до одержання державної підтримки на придбання житла», – зауважила заступник Міністра.

  Зазначимо, учасників проекту визначали методом випадкового вибору за допомогою генератора випадкових чисел із застосуванням програмного забезпечення (сервіс RandomPicker.com), запропонованого Імплементаційним консультантом (IPC GmbH), погодженого KfW і такого, що відповідає вимогам законодавства щодо захисту персональних даних.

  Для забезпечення контролю і прозорості процедура відбору здійснювалась за участю представників Мінреінтеграції, Імплементаційного консультанта і Держмолодьжитла. Процес відбору транслювався онлайн.

  Проект реалізується у межах Угоди про фінансове співробітництво між Кабінетом Міністрів України та Урядом Федеративної Республіки Німеччина. Для його фінансування Уряд Німеччини через банк KfW надав грант у розмірі 25,5 млн євро, з яких Держмолодьжитло вже отримав перший транш у розмірі 5 млн євро.

  Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов зазначив, що забезпечення житлом залишається одним з найгостріших соціальних питань в Україні та особливо актуальним для внутрішньо переміщених осіб.

  Довідково

  Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву заснований Кабінетом Міністрів України. Міністерство розвитку громад та територій є уповноваженим органом управління Фонду.

  Кредитну програму «Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб» реалізовують спільно Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Кредитна Установа для Відбудови KfW, Франкфурт-на-Майні та Держмолодьжитло. Отримувачем коштів є Мінреінтеграції, виконавцем проекту – Держмолодьжитло.

  За умовами програми, кредити ВПО надаватимуть на термін до 20 років під 3 відсотки річних, виходячи з нормативної площі житла (21 кв. м загальної площі на особу і додатково 10,5 кв. м на сім’ю).

  Об’єктами кредитування можуть бути квартира у багатоквартирному житловому будинку чи одноквартирний житловий будинок, прийняті в експлуатацію не більш 35 років тому чи реконструйовані не більше 25 років тому.