• In English
 • Export Credit Forum 2022: презентовано бачення розвитку фінансових інструментів стимулювання несировинного експорту в Україні
  Міністерство економіки України, опубліковано 08 грудня 2022 року о 13:04

  Одним із головних завдань для Уряду України на сьогодні є стимулювання інвестицій у переробну промисловість, що призведе до структурної зміни зовнішньої торгівлі України на користь несировинного експорту, вважає заступник Міністра економіки України Тарас Качка.

  Для цього держава планує:

  • запровадити режим сприяння експорту переробної продукції залежно від стадії її переробки;
  • розробити механізм стимулювання виробників «зеленого» сектору експорту до ЄС;
  • надавати допомогу новим експортерам, які хочуть виходити на ринок ЄС.
  • запустити страхування від воєнних ризиків для інвестицій у переробку.


  За допомогою «Експортно-кредитного агентства» за наступні п’ять років планується підтримати до 100 млрд грн українського експорту.

  «Це дозволить нам збільшити загальний експорт до 280 млрд дол., а також створити чи зберегти 26 тисяч робочих місць», — зазначив заступник Міністра економіки. 

  Додатковий обсяг фінансових ресурсів, доступних для експортно орієнтованого бізнесу, заплановано збільшити з 0,3% ВВП до 5% ВВП до 2025 року.

  Ці кроки реалізовуватимуться уже зараз, а потім стануть частиною плану повоєнного економічного відновлення України.

  Тарас Качка під час дискусії наголосив, що, незважаючи на безліч викликів і складностей, які створює для експортерів війна, вона також створює нові можливості. Зокрема, зняті бар’єри на ринках ЄС, санкції проти російських компаній дозволяють українському експорту заміщувати російські товари на світових ринках, а створені логістичні «коридори солідарності» та підтримки з боку сусідніх держав-членів ЄС полегшують логістику.

  Організаторами Export Credit Forum 2022 є Міністерство економіки України, Експортно-кредитне агентство та Програма USAID “Конкурентоспроможна економіка України”.